Найкращі українські та закордонні архітектори, урбаністи та митці з’їхалися на завод Промприлад, що сьогодні проходить процес ревіталізації, аби разом обговорити майбутнє промислових об’єктів та їх місце у житті міста.
Симпозіум Міського Сканування триватиме три дні і охопить 6 панельних дискусій: виробництво у місті, циркулярна економіка, (пост)ревіталізація, децентралізація у місті, залучення громади, спільні простори. На симпозіум запрошені 27 спікерів і спікерок у сферах архітектури, містопланування, інклюзивності, історії, підприємництва, мистецтва та музики.
«Фестиваль триває вже другий місяць. За цей період відбулося вісім майстерень, шість незалежних мистецьких проектів, - говорить Анна Пашинська, співорганізаторка фестивалю. - Ці три дні - це святкування всього, що сталося і обговорення результатів річного дослідження території заводу Промприлад і району довкола. Тема фестивалю - вигадане слово Manufuturing, яке має одразу кілька сеансів - майбутнє виробництва, майбутнє, що зроблене своїми руками та інструкція до майбутнього».
Координаторка фестивалю Анна Кузишин, додає що приїхала до Франківська з Відня, щоб зробити цьогорічний «Сеанс міського сканування» разом із урбаністичним простором MetaLab.
«Сьогодні під час симпозіуму ми говоримо про виробництво в місті, циркулярну економіку та ревіталізацію, - говорить Кузишин. - А наступного дня ми говоритимемо про людей і суспільство, зокрема про децентралізацію в місті на прикладі району Промприлад, про залучення громади і про спільні робочі простори. Ми знаходимося у просторі «Відкритий цех», де сьогодні ми робимо фестиваль, а в майбутньому це буде відкритий простір, де будуть робочі місця для всіх охочих».
Окрім насиченої теоретичної частини фестивалю у програмі - виставки та презентації. «Завтра можна буде потрапити на інсталяцію Дани Косміної на Пресмаші, колективне перформативне читання «Ніяких спільних речей», дискусійну вечерю «Створюючи су/спільне» та перформанс «Сплав» на озері з Лебедем. Неформальне спілкування відбудеться у дворі Промприладу під час насиченої музичної програми».
Заключний день, 14 липня, буде присвячений мережуванню, налагодженню робочих відносин і спільним рефлексіям у форматі міського пікніка.
Міжнародний урбаністичний фестиваль «Сеанс міського сканування ‘19» реалізується лабораторією MetaLab за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), програми “Знакові події для української культури” Українського культурного фонду, програми Culture Bridges, що фінансується Європейським Союзом, та підтриманий посольством США в Україні (USA embassy).