Модель Promprylad.Renovation – це відповідь на системні кризи в світі, – Юрій Филюк

У Львові засновник платформи «Тепле місто» Юрій Филюк презентував досвід проекту імпакт-інвестування Promprylad.Renovation. Зараз його команда успішно реалізує кампанію по залученню інвестицій на загальну суму майже 30 млн дол.  Під час панельної дискусії представників інноваційного бізнесу в рамках Leopolis Jazz Fest 2019 він розповів, що приваблює інвесторів у проекті.

За словами Филюка, найголовніше для інвесторів у проектах типу Promprylad.Renovation – це візія проекту, яка повинна передбачати поштовх до змін в цілому регіоні. Адже згодом такі проекти капіталізують простір довкола. Інвесторами таких проектів стають люди, які керуються не лише бізнес-логікою. Долучаються ті, хто має бажання допомогти корисній для громади справі. Важливою, за словами бізнесмена, є взаємодія у трикутнику бізнес-влада-громадянське суспільство: 

«Бізнесу треба звертати увагу на сектор громадянського суспільства, думати, що можна створювати на перетині з ним. Тому що там є соціальний капітал, там є безпека, там є точка впливу на владу. Об’єднання зусиль сприяє тому, що все рухається швидше».

Ключовим фактором довіри до таких проектів ініціатор Promprylad.Renovation вважає повну прозорість.

«Жодних прихованих мотивів», – наголосив Юрій Филюк. 

На його думку модель цього проекту інклюзивної економіки є «абсолютно реплікованою». Західним експертам і бізнесменам така модель цікава як відповідь на системні суспільні та економічні кризи в світі. 

Проект Promprylad.Renovation – це унікальна трансформація старого заводу у центрі Івано-Франківська на територію взаємодії людей, бізнесів, освітніх, культурних та соціальних ініціатив.

Головна ідея проекту – дати нове життя підприємствам індустріальної епохи. Після реконструкції одного з поверхів «Промприладу» там вже розташували дитячий центр, офіси та коворкінг, танцювальну школу, бар-зону, конференц-залу, центр робототехніки, крафтову майстерню, барбер-школу, мультимедіа-лабораторію, центр урбаністики, виставковий зал та офіс інвестицій міськради. До 2024 року планується повністю переобладнати чотири старі приміщення і побудувати два новітні корпуси, створити парк. Площа центру на фінальному етапі складе 37 тис. кв. м.

Зараз проект відкритий для інвесторів, готових вкласти від $1000. Попри те, що в Promprylad.Renovation інвестують великі гравці (у червні представники ІТ-бізнесу вклали в проект понад 22 млн грн) – проект принципово не матиме мажоритарного власника. Частина прибутку буде витрачатися на проекти в інтересах громади міста, решта – розподілятися між усіма співвласниками як дивіденди. Загалом вже вдалося залучити більше 70 млн грн від понад 100 інвесторів. Серед них міжнародні організації, компанії та приватні особи.