Термін «тейпування» буквально означає накладення тейпів, тобто спеціальних пластирів / клейких стрічок.
Кінезіо тейпування (Kinesio Taping) - це революційний метод тейпування, розроблений японським лікарем Кензо Касі (Kenzo Kase), що забезпечує постійну підтримку м'язів і сухожиль, що сприяє зменшенню болю і запалень.
Кінезіотейпування також допомагає розслабленню перенапружених і втомлених м'язів і прискорює природний процес їх відновлення. При цьому, даний метод не обмежує свободу руху і дозволяє спортсменам продовжувати тренування і змагання в звичайному режимі, в той час як звичайні методи тейпування (обмотування / перетягування) допускають фіксацію суглобів і призначені тільки для стабілізації і підтримки під час змагань.
Крім того, кінезіотейпування використовується для терапії широкого спектру:
- від головного болю;
- для посттравматичної реабілітації;
- лікування болів в нижній частині спини;
- усунення зміщення дисків хребта;
- вирішення проблем з колінами і плечовими суглобами та багато чого іншого.
Даний метод полягає у використанні кінезіо тейпів - еластичних клейких стрічок на бавовняній або синтетичній основі, покритих гіпоалергенним шаром з клейким складом на акриловій основі, який активізується при температурі тіла. Тейпи здатні розтягуватися на 30-40 % від своєї початкової довжини, що робить їх схожими з людською шкірою і м'язами по еластичності. В інтернеті ви також можете зустріти їх під назвами спортивні тейпи, Кінесо тейпи (або кінезіотейпи). Варто відзначити особливу структуру волокон таких тейпів, яка:
- пропускає повітря, забезпечуючи «дихання» шкіри;
- піднімає шкіру на мікроскопічному рівні, що покращує циркуляцію крові і лімфи;
- сприяє відведенню води / поту від тейпа, забезпечуючи його швидке висихання після тренування, плавання або прийняття душу.
Залежно від матеріалу тейпів (х/б або синтетика) вони можуть носитися від декількох днів до більше тижня, без проблем витримуючи високий темп тренувань і / або змагань в будь-яких зовнішніх умовах, не втрачаючи своїх властивостей і забезпечуючи терапевтичний ефект 24 години на добу.
За останні 10 років, вже стільки років існує тейпування, воно встигло обрости багатьма міфами. Перше – це колір. Тому що мене навчали і казали, що синій колір знімає запалення. Червоний навпаки. Це міф. Колір це просто колір, дизайн. Зараз дуже багато дизайнів, дуже багато різних орнаментів. І те, що подобається пацієнту і подобається вам, те ви й вибираєте.
Тейпи розрізняються за виробником. Є такі топові, і вони насамперед відзрізняються своєю якістю. Тейпи використовуються одноразово. Другий міф звичайно відноситься до техніки наклеювання: якщо ми хочемо м’яз розслабити, треба в одному напрямку клеїти, а якщо ми хочемо тонізувати, то в іншому. Це також міф, тому що ми не можемо ні тонізувати м’яз, ні розслабити. За допомогою тейпа ми можемо покращити рух або полегшити рух.
На даний час ефективність тейпу полягає з точки зору нейрофізіології у тому, що коли ми клеїмо тейп, ми діємо на різні нервові закінчення, які є в шкірі, і за рахунок цього ми зменшуємо біль. Друге – коли ми клеїмо тейп, на шкірі з’являються вібрація, і за рахунок цього покращується лімфотік. Ефективність тейпування полягає в короткостроковій перспективі - зменшується біль, покращується мобільність, наприклад, в суглобі. Крім того, тейпування дуже добре впливає на зменшення набряків.
Детальні консультації та допомогу Ви можете отримати в Центрі реабілітації "Рух без болю"