Унікальні фото колійових станцій Станіславівщини підібрав та опублікував у Фейсбуці користувач Роберт Ерік.
На фото будівлі залізничних станцій Станіславова, Долини, Тисмениці, Болехова, Отинії, Яремча, Калуша, Городенки, Ямниці, Дори, Єзуполя, Боднарева та ін. Більшість будівель, зафіксованих на фото, були зведені ще за часів Австро-Угорщини. Деякі споруди пережили реконструкції, а деякі з тих часів не збереглися.
Залізничний вокзал у Станіславові було збудовано в 1866 році. На початку минулого століття залізничний вузол у Станіславі вважався настільки потужним і значним, що саме тут, а не у Львові чи Кракові, відкрили дирекцію залізниць. Її тоді розмістили у спеціально спорудженій розкішній будівлі, де зараз розташований головний корпус медичного університету.
Вокзал за свою історію пережив дві реконструкції. Перша відбулась у 1886 році. Тоді до невеликої головної будівлі по обидва боки прибудували одноповерхові флігелі. Відкрилися їдальня і канцелярія, колійова пошта. Над центральним входом до вокзалу здіймалася скульптура крилатої богині, якої нині уже, на жаль, немає. У 2000 році було здійснено другу реконструкцію – головної будівлі вокзалу, посадкових платформ, привокзальної площі. Вокзал наново оздобили ззовні, відновили інтер’єри, розширили та вистелили новою тротуарною плиткою посадкові платформи, встановили сучасні світильники.
Будівництво залізниці у Тисменці розпочалося у 1882 році. Станції як такої спочатку не було, а її побудова почалась аж у 1888 році. Станцію зруйнували німці, відступаючи під час Другої світової війни.
У 1873 році через Болехів прокладенозалізничну дорогу, яка сполучала Стрий та Станіслав. Землю для колії у 162 господарств Болехова купив ексгерцог Альбрехт. Залізничну станцію у Болехові відкрили 1 січня 1875 року. У цей же день відкрита і станція в Калуші.
Будівля залізничного вокзалу у Городенці споруджена 1928 року. У Долині залізничний вокзал зведений у 1905 році.