Як вберегтися від вуличних грабіжників

Патрульні зібрали кілька порад про те, як убезпечитися від грабежу, адже розпочинається літо і саме в цей період одним із найпоширеніших видів злочинів є вуличні грабежі. Найчастіше жертвами пограбувань стають підлітки, жінки та особи в нетверезому стані. Зловмисники обирають жертвою беззахисну людину, яка не зможе чинити їм достатній опір. 

Грабіжники відбирають переважно сумки, гаманці, мобільні телефони, а також зривають прикраси із дорогоцінних металів. Патрульна поліція пропонує декілька порад, які допоможуть громадянам уберегтися від пограбування:

- повертаючись додому у вечірній час, намагайтесь іти освітленими й людними вулицями;
- не носіть дорогих прикрас, або знімайте їх перед тим як йти "сумнівними" вулицями чи скверами;
- сумку безпечніше носити на ремінці, через плече, притискаючи її до тіла;
- не демонструйте вміст гаманця в магазинах та громадському транспорті;
- не несіть у руках дорогий мобільний телефон та не користуйтесь гаджетом під час руху - це може спровокувати грабіжника.

Особа, яка до вас наближається, здається вам підозрілою - перейдіть на інший бік вулиці. Адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Якщо у безлюдному місці ви натрапили на групу молодиків і бачите, що ті шукають "приводу", щоб зачепити вас, не реагуйте на їх провокації.

Існує безліч засобів захисту від вуличних нападників. Але найдоступніший та найкращий - газовий балончик. Проте, можна використовувати й те, що напохваті. Запалену цигарку, ручку чи олівець, ключ, парасольку, запальничку тощо. Але пам'ятайте, їх потрібно застосовувати ефективно.

Якщо ви розумієте, що не в силах чинити опір, краще віддайте те, що у вас вимагають. Так ви збережете не тільки своє здоров'я, а й власне життя.  Обов’язково зверніть увагу на прикмети злочинця та невідкладно зателефонуйте на лінію "102". Адже значна частина вуличних пограбувань розкривається саме по гарячих слідах.