Доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології медуніверситету Ігор Тодорів отримав відзнаку від франківської мерії за роботу з військовослужбовцями та родинами загиблих.
Ігор Тодорів працює з військовими в рамках різноманітних реабілітаційних проектів. Загалом групову реабілітацію з ним пройшли понад 100 осіб, інформує прес-служба медуніверситету.
За його словами, війну виграють ті держави, які втілюють досвід солдат в управлінні державою, наприклад, залучають військових в органи влади, у сферу громадських організацій. Під час реабілітації потрібно акцентувати на застосуванні того досвіду до успіху у цивільному житті.
У своїй роботі Ігор Тодорів працює над проблемами, як адаптуватися і пережити неприємні спогадами тим, хто був на війні, як поводитися рідним, як реагувати солдату, коли йому поставили питання, яке не слід було йому ставити, приміром, про загибель друзів.
Історично, після Першої та Другої світових воєн у світі була епідемія з психічними розладами. Сьогодні ж тих, які зламалися, не так вже й багато. Головна причина, на думку психолога, — це мотивація, адже наші військові воюють за свою землю і на своїй землі.
Переважно бійці потрапляють на лікування з агресією, психозами, навіть після спроб суїциду. Дехто приходить сам. Головний лікар обласної психіатричної клінічної лікарні Мирон Мулик допомагає з медикаментами та організацією.
Як каже Ігор Тодорів, нині деякі молоді працівники кафедри мають плани писати дисертаційні роботи на цю тематику. Наукові дослідження в цій сфері є надзвичайно актуальними, адже потрібно достеменно знати, як допомагати військовим. А такої ж допомоги потребують і переселенці, які жили на тих територіях, де сьогодні воєнні дії.