6 діагнозів, які встановлюють лише в Україні (В інших країнах їх не існує)

Після розвалу СРСР нам «у спадок» залишилися діагнози, про які не знає сучасна медицина на чолі зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). Це стосується не лише назви хвороб, а й методів лікування (наприклад, цілий світ взагалі не в курсі, що таке зеленка і навіщо нею намащують дітей). Попри це, ми часто можемо почути в поліклініці діагноз «дисбактеріоз» або «мастопатія». Ця стаття допоможе вам розгребтися в нетрях доказової медицини і, можливо, у майбутньому врятує від серйозних проблем зі здоров’ям.

У Міжнародній класифікації хвороб такого діагнозу не існує. Однак якщо ми звернемося до поліклініки зі скаргами на запаморочення, головний біль, тахікардію і т. д., у нас «знайдуть» вегето-судинну дистонію і відішлють лікуватися до неврологів. Ті таблетки, які нібито лікують ВСД, насправді знімають тривожність та діють як плацебо.

Що робити:

  • Насамперед попросіть терапевта призначити аналіз крові, перевірити тиск і спрямувати до ендокринолога.
  • За ВСД може критися як запалення судин, так і проблеми зі щитоподібною залозою, хронічні стреси, що призводять до затискання шийного нерва. Головне не махнути на все рукою і здатися на милість Божу, а провести адекватну діагностику.

У згаданій вже класифікації ВООЗ немає такого захворювання, як дисбактеріоз. Але це не заважає лікарям призначати гору ліків (до того ж недешевих) від цього таємничого «захворювання». Метеоризм, біль в кишківнику та шлунку викликають дискомфорт, але діагностика не показує очевидних відхилень від норми? Все це наші лікарі вважають дисбактеріозом. Однак насправді дисбактеріоз – це симптом, а не самостійне захворювання. І лікувати першочергово треба справжнього винного нездужань.

Що робити:

  • Скорегуйте харчові звички. Не переїдайте і на певний час відмовтеся від їжі, що викликає підвищене газоутворення.
  • Якщо проблеми з’явилися після прийому антибіотиків, попросіть лікаря замінити препарат.

Всі проблеми з хребтом у нас зазвичай називають остеохондрозом. Є навіть жарт, що слово «коник-Горбоконик» перекладається на англійську як horse-osteohondros (кінь з остеохондрозом). Ну а якщо серйозно, то за остеохондрозом приховані такі захворювання, як:

  1. Грижі міжхребцевих дисків (тут потрібне серйозне лікування аж до операції).
  2. Міозит (спазм і запалення м’язу).
  3. Фіброміалгія (характерний біль в цілому тілі).

Всі ці діагнози реальні, і для кожного з них призначається абсолютно різне лікування.

Що робити:

Обов’язково пройдіть такі медичні процедури, як:

  • МРТ;
  • УЗД суглобів.

Діагноз «ектопія шийки матки» (розташування циліндричного епітелію, що покриває канал шийки матки на поверхні піхви) зустрічаємо і в зарубіжній медицині. Однак є істотна відмінність. У закордонній практиці її не вважають хворобою, а рекомендують лікувати лиш в тому випадку, якщо жінка відчуває дискомфорт. У нашій країні ерозія вважається чи не найстрашнішим захворюванням, її рекомендують припікати і навіть призначають хірургічне втручання. Зрозуміло, всі ці маніпуляції не проходять безслідно і не гарантують того, що ерозія не з’явиться знову.

Що робити:

  • Уточніть у гінеколога, чи є у вас запалення і виразки.
  • Попросіть взяти у вас мазок Папаніколау (ПАП-тест) – він дозволить визначити наявність передракових або ракових змін клітин.
  • Якщо результати мазка в нормі, а запалення немає – вірогідно, що ви здорові.

Наш організм не може бути зашлакований, бо сам запрограмований на очищення. Навіть терміну «шлак» в доказовій медицині немає. Але деякі недобросовісні медики пояснюють ним все: від алергії до онкології. Звісно, на їхню думку, шлаки виводять дорогі процедури і БАДи. Не треба клювати на цю приманку, адже можна запустити справжнє захворювання.

Що робити:

  • Якщо лікар пояснює погіршення вашого самопочуття таким терміном, зверніться до іншого фахівця, який призначить вам аналізи і знайде справжню причину нездужання.

Гіпертонус матки – це сильне скорочення органу під час пологів. До вагітності він не застосовується. Шкода, що це не заважає нашим гінекологам вносити такий діагноз в картки і лякати вагітних передчасними пологами. Матка – м’язовий орган, і їй властиво трохи скорочуватися. Закордонні гінекологи такому «тонусу» особливого значення не надають і вже точно не лікують його но-шпою.

Що робити:

  • Якщо у вас діагностували таку хворобу, зверніться до іншого гінеколога з проханням оцінити реальні ризики.