Палійчук визнав що попри обіцянки бере зарплату в майже півмільйона та підтримує “КомандуЗЕ”

Нещодавно в кількох прикарпатських ЗМІ вийшли статті про те, що керівник фракції «УКРОП» у Івано-Франківській обласній раді Микола Палійчук має пряме відношення до роботи штабу “Команди ЗЕ” в нашому регіоні. Це та оприлюднення інформації про те, що голова бюджетної комісії отримає зарплату більшу за Прем’єр-міністра, хоча на сесії обіцяв працювати безоплатно, неабияк стурбувала депутата облради. Аж настільки, що він погодився обговорити ці питання на всю область під час ефіру програми “Актуальне інтерв’ю” на ОТБ “Галичина”.

Микола Палійчук відмітив, що ціна виборів дуже велика, тому зараз так гаряче. Він заперечив своє кураторство штабу Зеленського, хоча відкрито заявив, що на виборах підтримає саме цього кандидата, пишуть Версії.

“Я не знаю, чи когось розчарую, чи когось потішу – насправді не очолював і не очолюю і жодного відношення до кампанії не маю”, – повідомив депутат.

Втім, за його словами, члени партії “УКРОП”, обласну організацію якої Палійчук очолює вже не один рік, таки допомагають “Команді ЗЕ”.

“Там своя команда працює, в окремих районом наші партійці їм допомагають у формуванні комісії. Але це в окремих районах, там де є потреба”, – заявив головний “укропівець” Прикарпаття.

А щодо зарплати в майже півмільйона гривень від облради – то її депутат таки отримав, хоч і обіцяв працювати на безоплатній основі.

“В 2015 році я був обраний головою бюджетної комісії – це є ставка, яка передбачає платню. На той час я був трошки зайнятий, мав багато поїздок по Україні  і не міг постійно перебувати на робочому місці. Я був головою комісії, але на звільненій основі, тобто заробітну плату не отримував. Два роки я не працював. З 2018 року – і тут трошки більше роботи і є поїздки по районах, де потрібно вивчати фінансовий стан, створення ОТГ, тому я маю трошки більше часу і пішов на платну основу. І до речі, я навіть точно не можу сказати, які там суми, по окладу і премії, бо на карточку нараховується аванс і заробітна плата”, – відмітив Палійчук.

Нагадаємо, в грудні 2015 року Палійчук очолив бюджетну комісію.

“Я буду працювати на звільненій основі, тобто без зарплати. Переконаний, що така сума на рік дозволить на рівні області вирішити якусь хоча б одну нагальну проблему”, – пообіцяв депутат.

Втім, як свідчать дані декларацій Миколи Палійчука, зарплату він таки отримував – та ще й немалу.

В 2018 році голова бюджетної комісії таки «спокусився» на заробітну плату від Івано-Франківської обласної ради. В останній декларації він вказав, що отримав 409 943 гривень зарплати саме як , голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків. Причому премії та доплати перевищили 200%, бо згідно постанови Кабміну ставка очільника бюджетної комісії 10 500 гривень, тоді як середньомісячна зарплата Палійчука була більша в рази.

Втім, депутат запевняє, що частину грошей витрачає на добру справу.

“Але значну частину коштів я виділяю на книговидання. Я дуже люблю книжки. В нас є заснований “Перший рукопис” і ми вже видали сім книжок. І з цієї зарплати, яка йде з обласної ради я значну частину виділяю на цей проект”, – запевнив “укропівець”.

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ "ÐеÑÑий ÑÑкопиÑ"

Керівник фракції «УКРОП» також заявив, що з перемогою на виборах Президента Зеленського до влади прийдуть “нові обличчя”.

“Правлячі еліти, які прийшли ще з комуністичних часів, сидять на грошових потоках. Проте, в один день вони це можуть втратити. Бо їм на зміну прийдуть зовсім нові. Зараз ми маємо всі шанси звільнити Україну від старої політичної системи”, – певен депутат.

Виходить, що сам Палійчук також не буде претендувати на високі посади (в тому числі і “губернаторське” крісло), бо його “новим обличчям” назвати аж ніяк не можна.

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ Ð¿Ð°Ð»ÑйÑÑк голова ода

Він вже має чималий політичний та управлінський досвід. Микола Палійчук тричі обирався до Яремчанської міської ради, двічі був мером цього курортного міста, потім керував Прикарпаттям у статусі голови Івано-Франківської ОДА. Неодноразово проходив до облради, 4 рази балотувався до Верховної Ради України від різних партій, проте стати парламентарем йому поки не вдалося.

У 2006 році йшов за списком від Блоку “Наша Україна”.

У 2007 році був у списках блоку “НУНС” (Наша Україна – Народна Самооборона).

У 2012 році спробував свої сили по мажоритарному округу вже від партії “УДАР”.

У 2014 році балотувався по мажоритарному округу шляхом самовисування.

Screenshot_10-768x443.jpg

На посаді голови ОДА Палійчук запам’ятався відвертим лобізмом інтересів ТОВ “Скорзонера”, яку очолював Олександр Шевченко, (зокрема, розширенням меж села Поляниця на сотні гектарів, які у 2008 році за безцінь викупив ТК “Буковель”) та скандальними призначеннями на ключові владні посади в регіоні людей, наближених до фінансово-промислової групи «Приват», одним з власників якої був Ігор Коломойський. Саме останнього вважають “бенефіціаром” не лише “УКРОПу”, який був створений спеціально під минулі парламентські вибори, а також “кандидата ЗЕ” та його партії “Слуга народу”.

344eb28e20ca8c7842deccd739ef7ccf.jpeg

Чи змінить Палійчук партійні прапори і цього разу – стане зрозуміло ближче до виборів.

Але відомі українські політологи та журналісти вже неодноразово відмічали, що незабаром партію “УКРОП” можна буде побачити в новому світлі – вона , ймовірно, стане “кістяком” списку партії “Слуга народу”.