Як у Франківську всіх охочих вчать розписувати писанки

Звісно писанку можна купити завчасно на великодніх ярмарках чи на ринку, але найкращою буде та, яка виготовлена власними руками.

Щоб навчити всіх охочих виготовляти один з головних атрибутів свята, в музей мистецтв Прикарпаття з 1 по 24 квітня організував майстер-класи з писанкарства. Тут учасники можуть не тільки навчитися розписувати писанки, використовуючи традиційні орнаменти, але й дізнатися про зміст закодованих символів і регіональні особливості писанкового розпису .

Як розповіла  керівник проекту – Іванна Равлюк, майстер-класи з писанкарства в музеї проводять вже близько 12 років.

«Ми запрошуємо не тільки дітей, але й студентів-іноземців і всіх бажаючих. Для дітей важлива практика, а не теорія. В школі їм розповідають про писанкарство, але коли вони приходять до нас, то розгублюються. Адже вони дізнаються, що треба малювати не пензликом, а  писати воском і занурювати у фарбу. Вони просто заворожені цим дійством. Ми пояснюємо дітям символи, кольори, їх значення. Вони обирають символ, який їм сподобався і малюють свою писанку, щоб поставити її у кошик. Також ці майстер-класи цікаві іноземцям, адже вони вивчають нашу культуру, традиції, мистецтво. Тому викладачі з радістю водять їх до нас», - каже керівниця проекту.

Варто зауважити, що майстер-клас платний – 50 гривень з людини. За ці кошти, пояснює Іванна Равлюк, вони купують професійні писачки, якісні американські фарби, інші необхідні матеріали.

«Раніше ми проводили заняття безкоштовно, але нам не дають жодного фінансування, а матеріали купувати потрібно. Тільки сьогодні зламалися два писачки і треба купити нові. Те ж саме з фарбами. В п’ятницю ми проведемо майстер-клас для молоді з інвалідністю в «Карітасі». Якщо до нас приходять діти-сироти, або діти з бідної сім’ї, то ми гроші не беремо. Також днями ми провели майстер-клас з розписування писанок з сім'ями учасників АТО»,- говорить майстриня.

На майстер-клас з собою треба принести сирі яйця білого кольору. Важливо, щоб яйце було чистим, без тріщин.

«Якщо дитина маленька, то краще щоб яєчко було варене і мама робила з дитиною разом. Старші діти вже пишуть на сирому яйці. Можна звісно яйце видути, але це буде тільки сувенір. Якщо ви хочете щоб це був оберіг, то в ньому має бути зародок. Потім його можна поставити десь на поличці в кімнаті і воно з часом засохне та буде, як оберіг», - пояснює Іванна Равлюк.

Керівниця проекту також радить телефонувати і записуватись на майстер-клас наперед, адже кількість місць на одне заняття обмежена.

Заняття проводяться до 24 квітня (крім суботи та неділі) з 9.00 до 12.00 і з 14.00 до 17.00 год. В приміщенні адміністрації музею – вул. Новгородська 49 (4 поверх). Тел. для запису 066 636 19 37, (0342) 77-65-11.