Зелена зона довкола франківського міського озера – зруйнована. 3 роки нинішня франківська міська влада закривала очі, допустивши перетворення найбільшої зони відпочинку на майданчик незаконного будівництва. Спромоглася лише на імітацію кладовища з 15 хрестів і на вічний ремонт, дата завершення якого невідома.
Нагадаю обіцянки влади.
1. Зупинимо незаконні забудови!
Жодна забудова на озері не зупинена. Попри відкриті кримінальні провадження, постійну адвокацію активістів міська влада пішла назустріч забудовникам, закрила на все очі і через окремі рішення фактично легалізувала незаконні забудови.
2. Зробимо благоустрій навколо озера
Де раціональне зерно цього рішення – важко зрозуміти, бо якщо забудовники будують житло, то вони повинні дбати про благоустрій, їхні ж клієнти там будуть жити. А житло ж будується там "елітне", ціни на квартири – високі. Тому прямим завданням будівельних компаній є забезпечити комфортне життя майбутнім мешканцям.
Та оскільки забудовники і влада у нас єдине ціле, то благоустрій вирішили робити за кошти міського бюджету. Більш як 16 млн грн з бюджету виділили на ремонти довкола міського озера. Велика амбітна презентація, гарні фото – а в результаті маємо не зовсім прозорий тендер, який виграли давні "побратими", кримінальне провадження, порушення всіх термінів завершення робіт. І коли пройшло майже два роки, міський голова Руслан Марцінікв нарешті визнав, що щось не так, і заявив, що потрібно змінювати підрядників.
А де поділися 7 млн грн, які підрядник невдало освоїв, хто буде виправляти криво виставлену бруківку, абияк залитий бетон, хто компенсує незручності, які люди терплять два роки з надією, що буде краще?!
3. Не вийшло з благоустроєм – заберемо 4 га під капличку
Капличка і дерев'яні хрести, одна пісочниця і купи сміття – таку "зону відпочинку" отримали франківці біля озера. Чому 15 хрестів, кому ці хрести тепер потрібні і для чого? Політикам для рейтингу чи забудовникам-конкурентам? Це така насмішка влади над громадою міста? Як можна навколо дитячої пісочниці монтувати дерев'яні хрести, які сенси закладають у це поєднання чиновники? Важко зрозуміти.