У Франкіському університеті обговорили проблеми хвороб дитячого віку

На базі Івано-Франківського національного медичного університету відбувся регіональний науково-практичний семінар «Безперервний професійний розвиток сімейного лікаря та педіатра» за темою «Проблемні питання діагностики, лікування та профілактики поширених інфекційних та неінфекційних хвороб дитячого віку». 

20190318seminar04.jpg

У події, яка пройшла під егідою Міністерства охорони здоров’я України, взяли участь лікарі-педіатри з усього Прикарпаття. З доповідями виступали провідні медики і науковці держави, а саме професори Олександр Волосовець, Сергій Кривопустов, Сергій Крамарьов тощо.

àõ÷ÃÂûÃÂÃÂðàÿþÃÂÃÂúà÷þñÃÂðöõýà÷ð ÷ðÿøÃÂþü "ÃÂð ÃÂõüÃÂýðÃÂàò ÃÂäÃÂÃÂã ûÃÂúðÃÂà÷ ÃÂÃÂÃÂÃÂàþñûðÃÂÃÂàþñóþòþÃÂøûø ÿÃÂþñûõüø ÃÂòþÃÂþñ ôøÃÂÃÂÃÂþóþ òÃÂúÃÂ"

«Ми дуже раді, що можемо проводити такі семінари, і дякуємо нашим поважним гостям, які приїхали до нас прочитати лекції. Ми в університеті дуже переживаємо і дбаємо за наших педіатрів. Маємо чотири кафедри педіатрії, а з 1 вересня їх буде п’ять. За минулий рік ми зробили реконструкції на двох педіатричних кафедрах. Одна з них в’їхала в абсолютно нове приміщення на базі міської дитячої клінічної лікарні. Діти — це найдорожче, і розвиток цього напрямку є нашим пріоритетом», — звернувся з вітальним словом ректор ІФНМУ професор Микола Рожко.

«Не кожен університет зробив такий ривок в педіатрії, як це сталося за останні три роки в Івано-Франківську. Далеко не кожна область має такі хороші показники з надання медичної допомоги населенню і динаміку зниження дитячої смертності, як Івано-Франківська. Я впевнений, що в цьому є велика частка наукової школи Івано-Франківського національного медичного університету», — говорить професор Олександр Волосовець.

Доповіді, виголошені на семінарі, були присвячені, зокрема, стану здоров’я дитячого населення, діагностиці, лікуванню та профілактиці інфекцій дихальних шляхів у дітей, пацієнт-орієнтованому підходу з урахуванням міжнародних протоколів в роботі з маленькими хворими, сучасні можливості діагностики, лікування та профілактики інфекційних захворювань дітей, практичні питання застосування міжнародних рекомендацій у дитячій гастроентерології тощо.

Читайте також: На які пільги можуть розраховувати багатодітні сім'ї франківчан в 2019 році