У селі Тисменичани, що у Надвірнянському районі, відновились масові вирубки лісу, хоч мешканцям і обіцяли, що не буде жодної вирубки без погодження громади.
Знову масово вирубують ліс у прикарпатському селі
«Минулого року вивозили лише вночі. Ми боролися – припинили вирубку. Цьогоріч відбувається те ж саме і без відома громадян. Дають нам документи одні – вирубка санітарна», - говорить мешканець с. Тисменичани Петро Сікач.
Найбільше болить старожилам села. Пригадують, люди берегли цей ліс роками. Натомість зараз його просто знищують
«Ліс був гарний, чистий, а такого засміченого, як тепер, ніколи не було. Це якась нелюдяність. Невже не можна подумати, що ми лишимо дітям, внукам?! Сьогодні заробимо, вкрали ліс, продали, а потім що?!», - говорить мешканка с. Тисменничани Марта.
Після кількарічного знущання над рідним лісом місцеві створили у Тисменичанах спеціальну екодружину. Виявивши факти рубки з боку Надвірнянського лісгоспу, одразу ж викликали правоохоронців та фахівців з обллісу. На місце приїхав й директор Надвірнянського лісгоспу Іван Бурій. Усій поважній комісії пояснює, що свіжозрубані дуби та берези – планова санітарна рубка. Після такої відповіді голова села Сергій Баланюк не стримує емоцій.
«Громада села до мене звернулась. Я прийшов у ліс. Тут усі сухі, зламані дерева просто висять. І люди мене запитують, чому здорові дерева вирізають. Що за санітарна рубка?! В чому санітарія?!».
Не розуміє сільський голова й недотримання чітких домовленостей з боку керівництва Надвірнянського лісгоспу. Адже після неодноразових фактів рубки лісу, розповідає Сергій Баланюк, на рівні Надвірнянської райради дійшли згоди, що усі вирубки відбуватимуться з погодженням громади.
Тим часом фахівці «Івано-Франківськоблагролісу» підходять до свіжозрубаного дуба й пояснюють громаді чому довелось його забрати. В документах чітко вказано, що воно йде, як ділове дерево.
Декілька років поспіль проти незаконних рубок на території Надвірнянського лісгоспу борються й активісти партії «ВОЛЯ». Тож, громада села вкотре звернулась за допомогою до депутата Надвірнянської райради Тетяни Пришляк.
«Згідно з домовленостями, усі рубки мають проводитися з погодженням громади. І конфлікт виник через те, що люди були непопереджені. Ми побачили тут купи цінної деревини, яка зрубана. Ліс захаращений, вітроломи, сухостій, неділова деревина в безладі , а дуби зрубані і підлягають санітарній рубці», - говорить Тетяна Пришляк.
Тож більше у слова Тисменичани не вірять. Й вимагають від правоохоронних органів чесного розслідування.
Тим часом, депутати Надвірнянської райради від «ВОЛІ» вже готують відповідне звернення до керівництва району та області з вимогою провести негайну перевірку діяльності Надвірнянського лісгоспу на території села Тисменичани.