Як одягалися мешканці передмістя Косова та довколишніх сіл у середині 20 століття? Саме про це розповідає новостворена експозиція в музеї Гуцульщини та Покуття.
Зазначений період справді цікавий, бо переломний. Переломний, бо в усталений віками спосіб життя покутян увірвалася радянська влада, принесла свою моду й звичаї.
Все це не могло не позначитися на етносі. Мода відбилася й на одежі мешканців Старого Косова, сіл Вербовець, Смодна, Черганівка, пишуть Версії з посиланням на Дзеркало медіа. Чоловіки почали носити штани-галіфе (райтки) та кирзові чоботи, а вишиті сорочки – заправляти в штани, чого ніколи в давнину не робили; молодиці часто замість запасок стали одягати плюшеві спідниці.
Організаторка виставки, завідувачка Косівського музею народного мистецтва та побуту Вікторія Яремин розповіла про витоки задуму проекту. Все почалося з колекції старих світлин з домашніх фотоальбомів. (Ці світлини доповнюють експозицію одягу). Далі пішло колекціонування одягу – сардаків, кептарів, кожухів, сорочок і запасок. Унікальність виставки в її адаптації для людей з проблемами зору. Ці люди також приїхали на виставку.
Організатори планують повезти свою колекцію містами України.