Весняний гардероб. 5 франківських брендів одягу

Попри цьогорічну дивну погоду, весна — час оновлювати гардероб. І, щоби знайти щось справді оригінальне, «Куфер» пропонує звернути увагу на місцевих виробників.

Франківські дизайнери не бояться експериментувати з кольорами й формами, а серед їхніх речей можна знайти одяг як для роботи, так і для свят чи вечірок.

 VIKS

Цьому бренду трохи менше року: перші речі з’явились у серпні 2018 року.

«Ми одразу знали, що хочемо робити зручні та цікаві речі на щодень. Чи то для походу в крамницю за хлібом, чи для зустрічі з друзями, чи для роботи, річ має бути цікавою, зручною, і такою, щоб не проводити годину перед дзеркалом, щоб створити образ, а просто вдіти світшот, футболку, чи сукню і цього було достатньо», — каже співзасновниця бренду Вікторія Тацюк.

Стиль бренду — багатофункціональний кежуал, речі мають цікавий крій та поєднують кілька кольорів. Є як жіночий, так і чоловічий одяг.

Власної крамниці в Івано-Франківську бренд поки що не має. Наразі їхні речі можна придбати через сторінки в соціальних мережах, в онлайн-магазинах Merezzha та UA Modna, а також в Ужгороді (крамниця «Йой») та Одесі (StereoUrban).

Невдовзі бренд планує запропонувати покупцям можливіть замовляти вподобану річ в інших кольорах, або ж взагалі зробити її однотонною.

Ціни: футболки коштують від 430 грн, світшот — 860 грн, сукні — від 920 грн.

Nata Meta

Лейблу Nata Meta вже близько 15 років. Ідея бренду — створювати індивідуальні речі, які не втрачатимуть у вартості.

«Nata Meta — це точно не гонитва за модою. Це просто мій погляд на світ, що знаходить відображення в речах, які я створюю», — каже дизайнерка Наталія Корнієнко.

Кожна колекція цього бренду кардинально відрізняється від попередньої. Її основою можуть бути як сукні, так і пальта або штани чи жакети. Але їх завжди можна впізнати завдяки поєднанню екстравагантності й зручності.

На жаль, «мого» клієнта на місцевому рівні немає. Ідеальні клієнти — це ті, які «бачать» те, що бачу я. Переважно до мене звертаються митці, художники, музиканти, архітектори», — розповідає Наталія Корнієнко.

Усі речі з колекцій є в одному екземплярі, тож якщо клієнту не підійде розмір — річ можуть зшити на замовлення.

Купити і поміряти усі речі можна в студії-майстерні, що працює на вулиці Новгородська (попередньо треба домовитись про візит). А попередньо роздивитись можна на сторінці бренду.

Ціни: від 50 до 800 євро.

Chernikova

Один з найвідоміших франківських брендів, що працює в місті з 2009 року. Дизайнерка Любця Чернікова поєднує в своїх роботах традиційні українські елементи (вишивку, орнаменти, тканини) із сучасними формами.

Їхній одяг – це переважно вовняні, оксамитові, шовкові та інші тканини. Візитівкою бренду є використання старовинного домотканого конопляного полотна.

Найвпізнаванішими речами бренду є їхні пальта. Та придбати у Chernikova можна також сукні, костюми, керсетки, жіночі блузи та чолові сорочки.

Фірмова крамниця бренду працює у фортечній галереї Бастіон, або ж можна обрати одян на сайті.

Ціни: в середньому, пальта й керсетки коштують від 5 тис. грн, сукні – від 3 тис. грн.

MIYO

Історія бренду одягу дизайнерки Соломії Бутковської починається в 2017 році. Перша капсульна колекція складалась з суконь, пальт і головних уборів.

Особливість цих речей: зручність і бажання відрізнятися.

«Ніколи не хочу створювати одинакових моделей одягу. Може бути одна база і форма, але завжди буде інша тканина, чи розшивка, чи деталь», — каже дизайнерка.

У MIYO варто звернути увагу на базові сорочки: вкорочені чи подовжені, кожна з яких не схожа на іншу. Якщо якась з речей не підійде за розміром, її можна пошити на замовлення.

Більше можна дізнатися на сторінці проекту у Facebook. Замовити або поміряти можна у майстерні-шоурумі на Курбаса 4.(про зустріч треба попередньо домовитись).

Ціни: від 500 до 5000 грн.

Просто одяг

Ця лінійка простого й функціонального одягу з’явилась рік тому.

Основа бренду — зручні сукні й туніки over size, світшоти, футболки стриманих кольорів: сірий, чорний, коричневий, білий, темно-синій або хакі.

«Просто одяг пропонує свободу. Наш ідеальний клієнт – це той, хто їз задоволенням носить наш одяг і замовляє п’яту чи шосту річ, бо йому у ній зручно», — каже дизайнерка Уляна Демків-Ульянова.

Замовити речі можна на сторінці бренду. Якщо якоїсь з моделей не буде в наявності, її все одно можна замовити і отримати протягом 5 днів.

Ціни: тепла трикотажна сукня — 568 грн, світшот — 516 грн.