Що робити 8 березня
Вже не перший рік в Україні точиться дискусія про те, чи треба нам святкувати 8 березня. Який зміст ми традиційно вкладаємо в поняття «жіночий день» і чи вартий він того, щоб бути вихідним? Чи має це свято застарілий політичний підтекст, чи просто лобіюється спритними продавцями квітів та солодощів? І чому люди в різних країнах світу виходять цього дня на мітинги та маніфестації?
Обговорюємо це з Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики Катериною Левченко та з керівницею Інформаційно-консультативного жіночого центру Оленою Сусловою.
8 березня – це свято жінок чи політичний проект?
Олена Суслова: Будь-яке свято можна розглядати як політичний проект, і 8 березня – не виняток. Тому ставлення до нього в нашій країні в різні періоди було різним.
Мені здається, що кожна людина може мати власні думки щодо цього дня та його відзначення. Але офіційно в Україні – це державне свято, яке є вихідним днем.
Сьогодні у майже 20 країн світу 8 березня – вихідний. Переважно це ті країни, які в ООН голосують разом із Росією проти України. На превеликий жаль, наша держава тут теж є. Такі от геополітичні парадокси.
Яку офіційну назву має свято 8 Березня?
Катерина Левченко: Воно називається «Міжнародний день прав жінок і миру». 1977 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Резолюцію «Участь жінок у зміцненні міжнародного миру і безпеки, а також у боротьбі проти колоніалізму, расизму, іноземної агресії та окупації й усіх форм іноземного панування». У ній вона, зокрема, закликала держави проголосити певну дату, яка б нагадувала про необхідність ліквідації дискримінації за ознакою статі. І таким днем є 8 березня. ООН також відзначає його як міжнародний день прав жінок і миру.
8 березня 2015 року українська делегація взяла участь у марші солідарності за права жінок, який пройшов центральними вулицями Нью-Йорка, 5-ю Авеню та Бродвеєм. На нього зібралися десятки тисяч людей і серед них – керівники Організації Об’єднаних Націй та мер цього американського міста. Цього дня також проводилося засідання Комісії ООН зі статусу жінок. Увага всього світу була прикута до цієї важливої теми.
Такі заходи в Нью-Йорку відбуваються щороку. Як і в багатьох інших країнах. Тож не випадково 8 Березня ще називають «Днем міжнародної солідарності жінок». Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/country/society/zhinkam-nalezhit-usogo-kilka-vidsotkiv-usijeji-vlasnosti-shcho-je-u-sviti-575510.html
Жінкам належить усього кілька відсотків усієї власності, що є у світі
10:23, 8 березня 2019 р.
Суспільство
Надійне джерело