Протягом 1984-2016 років фахівці проекту WWF Україна “Лісова Варта” проводили дослідження змін лісового покриву екорегіону українських Карпат. А саме – у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях, інформує WestNews.
Для дослідження, експерти проаналізували зображення карпатських лісів відзняті супутниками NASA “Landsat”, із застосуванням засобу візуалізації “TimeSync”. На основі статистичної вибірки 2000 випадкових точок, виявили та оцінили щорічні зміни намету 290 ділянок лісу. Дослідники враховували як природні, так і антропогенні порушення.
Результати проведеного дослідження засвідчили, що постійна середня лісистість екорегіону за останні 30 років була близькою до 65,5%. Виявлено також збільшення обсягів лісозаготівлі в українських Карпатах. Виявлений тренд змін лісового покриву вказує на зростання пошкоджень лісового намету. Найбільша їх кількість спричинена суцільними та вибірковими вирубками. Загалом вони становлять близько 92% і лише 8% — це природні пошкодження. Щорічна величина таких рубок перевищує 1% вкритої лісом площі Карпат.