Така форма дозволяє власникам помешкань самим розпоряджатись фінансами й розставляти пріоритети в утриманні будинку. Однак і місто не стоїть осторонь та охоче допомагає ініціативним громадянам привести до ладу їхнє помешкання, йдеться на сайті міського голови Руслана Марцінківа.
Перші кроки у взаємодії міської ради та новостворених ОСББ зробили ще у 2010 році. Тоді в Івано-Франківську налічувалось всього декілька об’єднань. Міський голова Руслан Марцінків пригадує, що у той час на посаді секретаря міської ради був приголомшений станом територій та будинків, адже місто на потреби співвласників не виділяло нічого. У 2011 році головам ОСББ, ЖБК та БК запропонували практику співфінансування робіт через конкурс проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та громадянського суспільства.
Побачили, що дедалі більше ОСББ зголошуються на такі програми, а отже готові фінансово долучатись до робіт. Тому в департаменті ЖКГ два роки тому прийняли зміни до програми модернізації житлового фонду. Окремим пунктом винесли співфінансування капітальних ремонтів ОСББ. Це стосується різного виду робіт: ремонту мереж, покрівлі, заміни вікон тощо. Прикладом такого є капремонт даху, який зараз триває на вул. Грушевського, 40.
«Наш дах давно потребував ремонту. Постійно затоплювало, особливо під час відлиги, дощу. Треба було спочатку організувати людей, прийняти рішення на зборах ОСББ. Подали заявку, чекали на фінансування й не раз особисто звертались до міського голови, щоб посприяв. Ще треба привести в порядок фасад, хоча б з вулиці Грушевського, бо то центр міста. Моя мрія: щоб туристи, коли йтимуть з вокзалу, хотіли тут сфотографуватись», – розповів голова ОСББ «Арка-Вали» Дмитро Заник.
Зараз підрядник активно працює на об’єкті вже тиждень, роботи триватимуть ще зо два. Вартість ремонту – 300 тис. грн., однак мешканці заплатили лише третину, решту – місто. Свою частку співвласники розділили на всі 12 квартир будинку.
«Є проблема з дахами, багато в поганому стані. Зараз ремонт дахів передбачений в різних програмах. Цей – по програмі співфінансування ОСББ. Труднощі є в тому, що ремонт вартісний, та й знайти підрядника, який би якісно замінив покрівлю, не так просто. Однак роботи йдуть, треба щоб і мешканці були активнішими та долучались», – підсумував Руслан Марцінків.