23 лютого День в історії

У мистецтва немає ні минулогоні майбутнього,отже — воно завжди сьогоднішнє.

Хтось перекручує, що Казимир Малевич був російським художником, але неоспорюваний факт говорить про інше. 23 лютого у Київі в україно-польській католицькій сім’ї народився Казимир Малевіч.

Коли говоримо Малевич - ви уявляєте чорний квадрат. Але Малевич намалював не тільки квадрат, а ще багато різних кольорових фігур. І не тільки фігур. Коли дивитеся на картини Малевича, виникає питання: «навіщо він це намалював?» До речі, на питання «навіщо» Малевич відповідає - дуже довго і нудно в своїх філософських працях. Якщо сказати простіше і коротше - це був протест. Творчість, як протест. Спроба створити щось абсолютно нове. І тут не посперечаєшся - Малевичу вдалося здивувати і шокувати. Минуло сто років, як був створений «Чорний квадрат», а він до цих пір не дає людям спокою, і багато хто вважає своїм обов'язком зверхньо кинути «і я так можу». І ви так можете, і Малевич зміг. Але Малевич був першим, хто додумався до такого - і тому став популярним.

Малевич зміг придумати новий напрямок. Цей напрямок живопису називається «супрематизм». Від слова «supremus», яке в перекладі означає «найвищий». Спочатку «високим» Малевич називав колір. Адже колір - це головне в живописі. А потім, з приходом популярності, художник вже називав «вищим» свій стиль. Міг собі дозволити. Тепер супрематизм - найвищий, найкращий, єдиний справжній стиль живопису. Живопис, на думку Малевича, повинен створювати те, чого ніколи не було раніше. Створювати, а не повторювати. Саме цим художник відрізняється від ремісника. Ремісник «штампує» товар. А твір художника - одне таке. Без повторення вже створеного. Якщо ми бачимо на полотні пейзаж - це «повторення» природи. Якщо намальована людина - це теж повторення, адже люди вже існують в житті.

Крім знаменитого «Чорного квадрата» Малевич намалював ще білий і червоний квадрати. Але вони чомусь не стали настільки популярними.

Цікаві фати про «Чорний квадрат» :

1.Перша назва «Чорного квадрата» - «Чорний чотирикутник на білому тлі». І правда: «Чорний квадрат» на насправді - не квадрат. Адже жодна його сторона не дорівнює іншій. Це майже непомітно - але можна прикласти лінійку і виміряти.

2.Малевич на одну з виставок повинен був написати кілька картин. Час уже підтискав, і художник чи то не встигав дописати картину до виставки, чи то не був задоволений результатом чи з гарячого запалу взяв і замалював полотно чорною фарбою. У цей момент в майстерню зайшов один з його друзів і побачивши картину, закричав: «Геніально!» Після чого Малевич і вирішив скористатися випадком і придумав якийсь вищий сенс свого «Чорного квадрату». Всього Малевич намалював 4 «Чорних квадрата» і всі вони різні за розміром. Сам художник називав свій квадрат «початок усього». Але насправді перший «Чорний квадрат» - це зафарбована картина.

3.Казимир Малевич розкусив суть майбутнього сучасного мистецтва: неважливо що, головне - як подати і продати. «Чорний квадрат» - це приклад геніального піару.

4.Малевич написав «Чорний квадрат» у 1915 році, про те у 1983 році вже виставлялася аналогічна картина Альфонса Аллі під назвою «Битва негрів в глибокій печері темної ночі».

5.Малевич ж говорив що квадрат - це почуття, а білий фон - ніщо. Виходить, це почуття в порожнечі. А ще - квадрат не зустрічається в природі, на відміну від інших фігур. А значить, не пов'язаний з реальним світом. У цьому - весь сенс супрематизму.

6.Головна цінність «Чорного квадрата» в тому, що кожен шанувальник творчості Малевича може повісити репродукцію картини у себе вдома. Причому – намалювавши її самостійно.

10 Картин Казимири Малевича:

1.Весна

2.Дівчина

3.Супрематична композиція.

4.Зимовий пейзаж.

5.Корова і скрипка.   

6.Точильник. 

7.Жниця.

8.Ранок після грози. 

9.Спортсмени.

10.Автопортрет.