Минулого року, у Калуші на площі Героїв збудували новий фонтан. На це з міського бюджету виділили близько 3 млн гривень. Однак утримувати об’єкт — справа теж недешева.
Для фонтану у Калуші запишуть 45 хвилин нової музики
Цього тижня лютого на засіданні постійної депутатської комісії з питань власності, житлово-комунального господарства і екології розглянути питання про внесення змін до програми приватизації та управління комунальним майном територіальної громади м. Калуша на 2019 рік. Фінансування програми міська рада планує збільшити на 179,6 тис. гривень, інформують "Вікна".
Ці кошти, як пояснив голова Фонду комунальної власності Олександр Челядин, потрібні для утримання фонтану в поточному році.
Фонтан планують запустити у роботу до Пасхи, 27 квітня. І, за словами Олександра Челядина, міський голова Ігор Матвійчук дав завдання забезпечити новий музичний супровід. Запис мелодій, які звучали у минулому році, входив у вартість робіт з будівництва фонтану. А за нові, пояснив голова фонду, треба платити. Місто має намір замовити нової музики на 45 хвилин: дев’ять треків по п’ять хвилин.
Одна хвилина музики коштує 1 160 гривень. Тож, для оновлення музичного супроводу і, відповідно, налаштування фонтану потрібно понад 52 тис. гривень і ці витрати включать у програму.
Ще одна складова витрат на утримання фонтану — вода. За словами Олександра Челядина, впродовж сезону експлуатації фонтану, а це сім місяців року, витрати води становлять 600 кубічних метрів. Це коштує 17 тис. гривень, або 28 гривень за кубометр води. Об’єм чаші фонтану становить близько 15 кубічних метрів.
Найбільше коштів — близько 110 тис. гривень у поточному році, як пояснив Олександр Челядин, потрібно на забезпечення поточної експлуатації фонтану – чищення, профілактичні роботи, налаштування, послуги Інернету для забезпечення відеоспостереження тощо.
У разі позивного рішення Калуської міської ради обсяг фінансування програми приватизації і управління комунальним майном складе понад 1 млн 390 тис. гривень. Більшу частина цих коштів — майже 793 тис. гривень — планується використати на зарплати працівників, які не є посадовими особами, ще 250 тис. гривень — на ліквідацію газети «Дзвони Підгір’я» (ця сума включає погашення усіх боргів). А на забезпечення процесу управління, оренди та приватизації об’єктів комунальної власності, а сюди входить виготовлення технічної документації, оплата комунікаційних послуг, канцтоварів, проведення господарських та ремонтно-профілактичних робіт тощо, запланували 166,4 тис. гривень.
Читайте також: На Снятинщині загорілась стайня