В Івано-Франківську почала роботу сучасна лабораторія моніторингу вод

 В Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів запрацювала сучасна лабораторія моніторингу вод та грунтів.

В минулому році Держводагентство розпочало впровадження нового моніторингу вод згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС. Про це повідомляється на сторінці Дністровського БУВР.

Для встановлення стану поверхневих вод басейну будуть визначатися показники якості води за такими напрямками: пріоритетні забруднюючі речовини відповідно до Переліку, затвердженого Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02.2017 № 45; хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод, забір води з яких для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення становить більше, ніж 100 м3 на добу та речовини, які можуть вплинути на якість питної води;специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р.Дністер внаслідок антропогенного навантаження.

Для виконання цих завдань у Дністровському БУВР проведено капітальний ремонт приміщень лабораторії, покращені умови для проведення лабораторних досліджень і відповідно до напрямів роботи в лабораторії будуть функціонувати сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень.

Новим і важливим напрямом у Програмі державного моніторингу є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення Дністровським БУВР придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки. Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана система очищення води з картриджами, роторний випарник та випарник розчинника. 

Для визначення хімічних і фізико-хімічних показників якості поверхневих вод Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення.

Перелік специфічних синтетичних і несинтетичних забруднюючих речовин буде встановлений скринінгом проб води.

За результатами лабораторних досліджень будуть розроблені заходи для досягнення поверхневими водами регіону доброго екологічного та хімічного стану.

 Читайте також: Свято Стрітення: історія та особливості