В Івано-Франківському супермаркеті виявлено товар за 0 гривень. ФОТО

У супермаркеті "Вопак", що на Чорновола у Франківську покупці виявили циркуль із цінником 0 грн.

-. Дитина хоче циркуль. А циркуль коштує 0 грн. А на касі продавати не хотять. Що робити? Який має бути мій порядок дій? Є якісь нормативні акти, що регулюють такі ситуації? - у ропачі запитує франківка Галина Осадчук.

Andrii Poplavskyi відповідає: "Цінник являється договором публічної оферти. Тобто магазин зобов'язаний продати вам товар по ціні указанній на ціннику. І вас не має обходити, що там 0 грн, чи хтось там щось не побачив чи не встиг поміняти"

І далі чоловік цитує схожу ситуацію: 7. Ціна товару відрізняється від заявленої на ціннику: здивування й обурення біля каси.

Явище зараз особливо поширене, коли курс гривні стрибає щодня, а продавець змінює ціни, щоб уникнути збитків. Що робити і казати?Коли ви купуєте, наприклад, пакет молока, відбувається укладення договору купівлі-продажу з супермаркетом. Згідно зі статтею 655 Цивільного кодексу України, за договором купівлі-продажу продавець зобов’язується передати товар у власність покупцеві, а покупець приймає або зобов’язується прийняти цей товар і сплатити певну грошову суму. У статті 691 ЦК зазначено, що покупець зобов’язаний оплатити товар за ціною, встановленою у договорі купівлі-продажу. Отже, грошова сума – ціна ─ є умовою договору, яка вам відома і на яку ви погоджуєтесь.Поки ціна молока існує лише в базі даних, але не на ціннику, продавець чи супермаркет не має права вимагати від вас оплати молока за новою ціною. На цю умову договору (вона просто не була вам відома) ви не давали згоди. А без спільної згоди обох сторін договір укласти неможливо.Молоко вам або продадуть за старою ціною, або відмовляться продавати.8. Що робити, якщо після інциденту на касі вам відмовилися продавати молоко?Супермаркет взяв на себе обов’язок продавати товари кожному, хто до нього звернеться, тобто виконувати умови публічного договору купівлі-продажу (так само, як і готелі, банки, установи зв’язку).Це стаття 633 Цивільного кодексу України.Умови публічного договору встановлюються однаковими для всіх споживачів, крім тих, кому за законом надані відповідні пільги.У цій самій статті зазначено, що підприємець (супермаркет) не має права відмовитися від укладення публічного договору за наявності у нього можливостей надання споживачеві відповідних товарів (робіт, послуг). Тобто просто так вам щось не продати не можуть.У разі необґрунтованої відмови супермаркетом від укладення публічного договору він має відшкодувати збитки, завдані споживачеві такою відмовою.Можете з того приводу звернутись або до адміністрації супермаркету, або до суду, якщо молоко вам таке дороге.

Читайте також: 

Виставка – Ярмарок в Івано-франківську, яку неможливо пропустити