Якою може стати Тисменицька брама? ПРОЕКТ

Фахівці пишуть науковий звіт та розробляють архітектурні рішення щодо музеєфікації та накриття залишків Тисменицької брами, які розкопали у середмісті Франківська.

Про це написала авторка ініціативи «Франківськ Який Треба Берегти» Марія Козакевич на сторінці спільноти у соціальній мережі.

«Відбулась спільна нарада з мером, активом науковців, департаментами архітектури та комунального господарства щодо подальших дій. Так як розробка проекту та всієї необхідної документації забере не один місяць і ми явно не встигнемо з накриттям до холодів, вирішено засипати розкопки на час підготовчих робіт піском - це вбереже старовинні кам'яні кладки від морозів і можливо руйнування. А з настанням тепла активні роботи на місці продовжаться», - обіцяє Марія Козакевич.

Оприлюднили і ескіз можливого накриття, із поясненнями задуму.

«Момент хвилюючий, адже з таким археологічним досвідом місто стикається вперше. віримо, що цей досвід матиме логічне і таке очікуване позитивне завершення! чекаємо на ваші відгуки!» - наголошує активістка.

Отже:

- Місце знахідки перетворюється у повноцінний громадський простір, який виконує одночасно кілька функцій: освітню, рекреаційну, наукову. Доступність огляду знахідки з різних сторін та місця для відпочинку дозволяють пізнавально проводити час, організовувати різні заходи та події – від екскурсій та уроків історії чи лекцій для учнів та студентів до наукових конференцій та камерних музичних концертів.

- Завдяки скляним конструкціям, простір «Тисменицька Брама» гармонійно вписується в історичне середовище середмістя, вдало доповнюючи вже існуючі домінанти та краєвиди.

- Наявність інформаційних стендів для містян і туристів, які ознайомлюють з історією археологічної знахідки, підвищуватимуть рівень обізнаності щодо історії міста, зацікавлюватимуть до її вивчення та бережного ставлення до культурної спадщини.

- Завдяки запропонованим архітектурним рішенням накриття та музеєфікації, надається можливість огляду знайдених під час археологічних розкопок горизонтальних і вертикальних площин фундаментів Тисменицької брами, які виконані різними кладками та матеріалами, характерними 17-18 ст.

- Для подальшого вивчення, дослідження знахідки конструктивно передбачений доступ до знахідки науковців, археологів, студентів.

Як писав сайт 0342.ua , улітку під час реконструкції вул. Лесі Українки натрапили на фундаменти Тисменицької брами Станиславівської фортеці.

Читайте також:

Місто для життя. Обрали логотип Франківська. ФОТОФАКТ