У чому полягає небезпека при болю у суглобах?

Якщо вас часто турбує біль у суглобах, що не пов’язано з травмою, тоді варто задуматися: чи не є це першим сигналом серйозної проблеми? Адже досить часто біль у суглобах є ознакою ревматичного артриту.

Ревматичний артрит – це захворювання сполучної тканини, що супроводжується дистрофічним ураженням суглобів. Ревматичний артрит виникає на тлі ревматизму, котрий, в свою чергу, викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А. Дане захворювання виникає як у дорослих, так і у дітей (7-15 років).

Причини виникнення захворювання

Як зазначалося вище, ревматичний артрит є так званим «симптомом» ревматизму. Основною причиною появи ревматизму є часті ангіни у анамнезі хворого. Бета-гемолітичний стрептокок з током крові та лімфи переноситься у сполучну тканину по всьому організмі.

Це все підкріплюється зниженим імунітетом, переохолодженням, недостачею відпочинку, перевтомою, стресом. Існує закономірність впливу вегетативної нервової системи на розвиток ревматизму та ревматичного артриту.

Симптоматика ревматичного артриту

Захворювання виникає за лічені тижні після перенесеної інфекції, несе гострий перебіг. Існують певні характеристики, завдяки яким можна про диференціювати ревматичний артрит від інших видів:

- уражаються великі парні суглоби (колінний, ліктьові);

- симетричність ураження;

- відсутність деформації поверхні суглоба;

- ліквідація больового синдрому не стероїдними протизапальними засобами.

Ревматичний артрит протікає у 2 формах: гостра і хронічна.

· Гостра форма: переважно у весняний і осінній період (холод, підвищена вологість) різкий початок захворювання, виражений біль у суглобах, підвищення температури тіла (38.0-39.0 ° С), флуктуація суглоба, збільшення розмірів ділянки суглоба, досить частою є кульгавість, загальна інтоксикація організму (запаморочення, ломота в тілі, загальне нездужання).

· Хронічна форма: повільне прогресування захворювання, збільшення ділянки суглоба, рецидивуюча кульгавість, зниження працездатності, лабільність настрою, обмеження руху в суглобах.

Існує також латентна форма, при якій пацієнт не відчуває виражених симптомів, проте захворювання продовжує прогресувати.

Діагностика та лікування

При діагностиці ревматичного артриту лікар зобов’язаний визначити частоту захворюваності на ангіну і наявність проведення профілактики ревматизму. На цих фактах надалі повинна базуватися діагностика з подальшим збором анамнезу, виявленням скарг, оглядом уражених ділянок.

При ревматичному артриті обов’язково варто пройти лабораторні обстеження, а саме:

- загальний аналіз крові;

- загальний аналіз сечі;

- аналіз крові на С-реактивний білок (СРБ);

- антистрептолізин О (АСО);

- ревматоїдний фактор;

- сиромукоїди.

Також варто врахувати, що при наявному ревматизмі уражаються не тільки суглоби, а й серце, нирки, орган зору. Тому бажано пройти консультацію у суміжних спеціалістів: кардіолог, терапевт, нефролог; проведення УЗД колінного суглоба, УЗД серця, ЕКГ. Це допоможе вчасно виявити прогресування патології.

Лікування ревматичного артриту у медичному центрі «Оксфорд Медікал» призначене для уникнення поширення патології, зменшення і ліквідування больового синдрому, попередження переходу проблеми з гострої фази у хронічну.

Сучасний підхід наших лікарів забезпечує ліквідацію впливу захворювання на організм пацієнта. Ми гарантуємо вам максимально комфортні умови лікування, індивідуальний підхід і високу якість надання послуг. Звертайтесь до лікарів Оксфорд Медікал і отримайте своєчасну і кваліфіковану медичну допомогу!

Медичний центр Оксфорд Медікал

Вул. Василіянок 1, вул. Незалежності 93а

(067) 3 777299, (050) 3777299

Читайте також:

Сучасні технології дозволяють позбутися варикозу всього за 60 хв!

10 цікавих фактів про варикоз