Поліомієліт та його профілактика: поради лікарів

Поліомієліт – це гостра вірусна інфекція, що уражує нервову систему. Характеризується появою паралічів, в основному нижніх кінцівок. У найбільш важких випадках ураження спинного мозку призводить до зупинки дихання. Симптоматично поліомієліт проявляється підвищенням температури, головним і мязевим болем з подальшим розвитком паралічів, втомою, нудотою, можливі розлади стільця.

Вірус, який викликає захворювання, попадає в організм людини через брудні руки, забруднені харчові продукти і воду і розмножується в кишківнику. Іноді інфікування відбувається повітряно-краплинним шляхом, йдеться на сайті Городенківської РДА.

Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Виділення вірусу із організму починається вже в інкубаційному періоді, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після перших проявів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.

Поліовірус стійкий у зовнішньому середовищі. Він зберігає свої інфекційні властивості в стічних водах при 0°С протягом місяця, під впливом УФ-променів і висушування, а також до хлорвмісних деззасобів (хлорне вапно, хлорамін). В районі зареєстровано випадок захворювання на гострий в’ялий параліч.

Профілактика. Паралітична форма поліомієліту невиліковна. У довакцинальну еру поліомієліт був грозою всіх дітей, викликаючи справді спустошливі епідемії.

Вакцинація є єдиним ефективним засобом попередження цього захворювання.

Щеплення проти поліомієліту входять до Національного Календаря профілактичних щеплень:

– вакцинація складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 2, 4 і 6 місяців, перші 2 щеплення проводятьз використанням інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ), третє – живою оральною вакциною (ОПВ); – ревакцинація показана дітям у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

Крім того,з метою профілактики поліомієліту необхідно:

– додержуватись правил особистої гігієни (миття рук);

– свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням ретельно мити під проточною водою, а після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою.

Шановні батьки! Будьте уважні до своїх дітей. При перших ознаках захворювання терміново звертайтесь за медичною допомогою, особливо якщо у дитини, яка раніше не була вакцинованою проти поліомієліту, спостерігається висока температура, головний біль, біль у м’язах та кістках, нежить, блювота, раптове порушення ходи.

Чітайте також:

Прикарпаття - лідер в Україні... із кору

Прикарпаття отримало нову партію вакцин проти основних вірусних захворювань. ВІДЕО