Сьогодні Івано-Франківськ відвідала віце-консул посольства США в Києві Наталя Сміт. Вона розповіла про те, як правильно заповнювати анкету для отримання диверсифікаційної візи і як не стати жертвою шахрайства, пов’язаного з отриманням віз.
За її словами, для розіграшів надається від 50 до 55 тис. віз щорічно і усі вони рівноцінно розподіляються між країнами з низьким рівнем імміграції до США. Ця програма схвалюється і активно підтримується конгресом США.
Свої заявки люди можуть подавати тільки через мережу Інтернет, а комп’ютер випадковим чином, за принципом лотереї, вибиратиме виграшні заявки. Ті, чиї заявки були відібрані, можуть звертатися до консульств у своїх країнах, щоб отримати візу.
Період подачі заявок проходить щороку протягом 30 днів у жовтні-листопаді. Усі інструкції щодо подання заявок доступні на сайті: www.dvlottery.state.gov українською, російською та англійською мовами.
Кожен повинен подавати лише одну заявку, якщо людина подає одночасно декілька заяв, то усі вони будуть дискваліфіковані. Усі заявки повинні містити інформацію про претендента, його сім’ю і про кожного з дітей віком до 21 року, незалежно від того, мають вони наміри емігрувати, чи ні.
«Єдиний шлях подачі заявки – через сайт і ця процедура абсолютно безкоштовна. Платити ні за що не потрібно, лише потім, після співбесіди у касі посольства, людина оплачує певну суму за візу», – каже Наталія Сміт.
Вона застерігає бажаючих отримати візу, від використання послуг посередників, адже часто такі люди вимагають гроші за послуги, які можна отримати безкоштовно.
«Деякі компанії посередників видають себе за працівників Департаменту, але у нас немає жодного посередника, ці компанії не мають нічого спільного з урядом чи посольством США. Шанси у всіх абсолютно рівні», – пояснює віце-консул.
Наталія Сміт наголошує, що після правильного заповнення заявки людина має отримати номер підтвердження. Його отримання вкрай важливе, адже цей номер – унікальний, це єдиний засіб перевірити, виграла людина чи ні, отримає запрошення на співбесіду, чи ні.
Якщо такого унікального номеру підтвердження немає, то відсутній і доступ до потрібної інформації.
Усі претенденти на отримання диверсифікаційної візи мають пам’ятати три речі: єдиний легальний шлях подачі заявки – тільки через офіційний сайт. Подача заявки є абсолютно безкоштовною. Якщо людина користується послугами посередників, то має отримати свій номер підтвердження.