Благовіщення Пресвятої Богородиці цього року випало на Великодній тиждень - Велику суботу, 7 квітня. За переказами, саме в цей день Діва Марія від Ангела дізналася благу звістку про швидке народження у себе сина-спасителя від непорочного зачаття.
У цей день існує безліч обмежень в побуті: Благовіщення Пресвятої Богородиці один з тих днів, в які працювати – гріх, пише znay.ua.
У цей світлий празник забороняється:
- обробляти город;
- забиратися по будинку;
- займатися шиттям;
- брати в борг гроші чи позичати речі, предмети;
- одягати нове;
- стригти і фарбувати волосся;
- працювати на землі і підрізати дерева;
- бажано не готувати до самого вечора.
- їздити далеко від дому.
Всі ці справи краще перенести на інший день, щоб уникнути біди. Вважається, що новий одяг, вдягнений в цей день, обов'язково забрудниться або порветься. Також люди вірять, що сьогодні не варто розчісуватися, адже таким чином можна заплутати свою долю.
Крім обмежень у цей день, існує повір'я, що у день тижня, на який випадає Благовіщення (у цьому році це субота), весь наступний рік не варто починати нові справи, інакше їх буде переслідувати невдача.
Слід виключити на цей день розважальні заходи і алкоголь і постаратися не лихословити. Крім того, Великий піст ще триває, єдиним винятком, яке можна собі дозволити в цей день, є риба.
Однак в 2018 році Благовіщення випадає на Велику Суботу Страсного тижня. В такому випадку рибу, як і інші не пісні продукти їсти не можна. В цьому випадку статутом дозволяється лише їжа з рослинним маслом.
Четвертий тиждень Великого посту є особливим періодом покаяння і стриманості. Слід про це пам'ятати і на Благовіщення. У цей період церква не благословляє шлюби. Тобто отримати державну реєстрацію можна, а ось обвінчатися ні.
Це стосується Страсного тижня до Пасхи і Світлої седмиці, тобто тижня після Пасхи. Одружуватися церква рекомендує з першого Воскресінням після неї, в народі воно також називається Червоної гіркою або Антипаскою.
У цей день хоча церква і не робить строгих заборон, але рекомендує відкласти всі суєтні мирські справи і почитати Євангеліє і відвідати Богослужіння в храмі. У народі навіть з'явилася приказка "Птах гнізда не в'є, дівка коси не пасе".
Читайте також:
Не для освячення. Чого не варто класти у Великодній кошик?