У Франківську презентували унікальну стародавню святиню - частину срібної ризи чудотворної зарваницької ікони "Розп’яття".
22 березня вже традиційно перед Великоднем в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрилась виставка реставрованих сакральних творів ХVI-XX сторіччя у рамках проекту "Врятуймо скарби разом", пише Галка.
Щороку до колекції додається новий твір. І тепер це ікона, яка була найбільшою святинею Зарваниці і її головного Свято-Троїцького храму.
Співорганізатор виставки Віктор Чернов розповів, що знайшов пам’ятку ще, коли був дитиною. Двадцять років тому, коли приїжджав на канікули до бабусі в Зарваницю, натрапив на неї в купі руїн і сміття.
Вже в дорослому віці продовжив дослідницьку діяльність. Звернувся до музейних працівників, експерти підтвердили її справжність.
За словами Чернова, ікона була відома на теренах не лише України. Є свідчення, що ця ікона відвернула епідемію холери.
Сакральний твір належить до епохи бароко – 17-ого сторіччя.
Керівник проекту "Врятуймо скарби разом"Валерій Твердохліб додав, що на виставці можна побачити й інші унікальні експонати.
Зокрема, наріжний камінь першої української церкви, закладеної 1670-ого року у Заболотівському передмісті. Також знакова ікона для міста "Зняття з Хреста" авторства Осипа Сорохтея. Обидві реліквії – з колекції Івано-Франківського Архикатедрального собору.
Читайте також:
Ікона повинна дихати красою - на Прикарпатті освячують унікальний іконостас
За словами Твердохліба, побачити твори можна буде протягом двох місяців.