Кількість відмов від щеплень в Україні – величезна. А, до прикладу, у США, від щеплень відмовляються вкрай рідко.
Власним досвідом поділилася у соціальній мережі прикарпатська журналістка Світлана Сіщук.
Кількість відмов від щеплень в Україні – величезна. А, до прикладу, у США, від щеплень відмовляються вкрай рідко.
Власним досвідом поділилася у соціальній мережі прикарпатська журналістка Світлана Сіщук.
«Отож, факти про те, як щеплення відбуваються у нас (Нью-Йорк, США).
1)Ми приходимо до нашого педіатра на плановий огляд, і лікар каже: “Сьогодні ми робимо таке щеплення або ось таке комбіноване щеплення. Скарг щодо здоров’я дитини немає?"
2) Наш улюблений доктор Вейнар робить щеплення.
3) Попереджає про можливі реакції на щеплення, раніше ставив позначку в особовій картці, а тепер картки електронні, тож одразу вносить дані туди і каже, коли потрібно робити наступне. Прощається.
Це все», - пише журналістка.
Світлана Сіщук стверджує, що питання, чи хоче вона щепити дитину, жодного разу їй не ставили. Про склад вакцини, виробника, термін придатності можна дізнатися на сайті Департаменту освіти Нью-Йорка.
Відповідно до закону штату Нью-Йорк про охорону здоров'я, все учні муніципальних шкіл міста Нью-Йорк повинні пройти вакцинацію проти таких захворювань: дифтерія, коклюш, правець, кір, свинка, краснуха, вітряна віспа, пневмококова інфекція, гепатит Б і гемофілічний грип. А з минулого навчального року до цього переліку було додане обов’язкове щеплення проти менінгококової інфекції.
“Якщо у вашій школі діагностована будь-яка хвороба, яку попереджають вакцинацією, і проти якої ваша дитина не щеплена, Департамент охорони здоров'я має право не допускати дитину в школу щонайменше до закінчення одного інкубаційного періоду після виявлення останнього випадку захворювання. Так, в разі діагностики кору, нещеплені учні будуть відсторонені від занять на весь термін спалаху і ще на 18 днів після виявлення в школі останнього випадку хвороби”.
Стаття 2164 Закону про охорону здоров'я передбачає наступні дві підстави для звільнення від обов'язкової імунізації:
1) Батьки відмовляються від вакцинації дитини, так як це суперечить їх релігійним переконанням;
2) Ліцензований в штаті Нью-Йорк лікар засвідчує, що вакцинація може згубно позначитися на здоров'ї дитини.
Відведення на підставі релігійних вірувань:
Для звільнення від щеплень з релігійних причин адміністрація школи може запросити від вас письмове обгрунтування ваших антивакційних переконань. Батьки повинні своїми словами описати власні релігійні принципи, що входять в протиріччя з проведенням вакцинації. Також необхідно зазначити, чи заперечуєте ви проти всіх щеплень і, якщо ні, пояснити релігійні підстави відводу конкретного щеплення.
«Лист від вас, вашого адвоката, священнослужителя або іншої особи, який голослівно стверджує наявність такого переконання, не є достатнім для отримання звільнення. Якщо щодо поданого вами обгрунтування неможливо винести рішення, Департамент освіти протягом десяти навчальних днів з моменту отримання листа може запросити від вас додаткову документацію», - пише Світлана Сіщук.
Для звільнення за медичними показаннями у вас можуть запитати заповнену ліцензованим в штаті Нью-Йорк лікарем «Медичний запит про відвід вакцинації», що засвідчує небезпеку одного або більше обов'язкових щеплень для здоров'я дитини. Форма є в школі. У запиті слід вказати, які саме щеплення можуть бути згубними і протягом якого терміну.
Свої побоювання в зв'язку з проведенням обов'язкових щеплень слід обговорити з лікарем дитини.
Тобто, якщо немає вагомих причин для вакцинації дитини, вона відстороняється від відвідування занять в муніципальній школі.
"І наостанок. Для батьків, які не хочуть вакцинувати своїх дітей шкільного віку є кілька варіантів:
1) Отримати медичне відведення від вакцинації або довести, що вакцинація неможлива через релігійні погляди;
2) Перевести дитину на домашнє навчання (homeschooling) або самостійне навчання без навчання в класі", - запевнила Світлана Сіщук.
Світлана Сіщук додла фото календаря щеплень у кабінеті лікаря і довідки про вакцинацію, які вимагають у школах Нью-Йорка.
Читайте також: