Кабінет Міністрів на своєму засіданні проголосував за дві постанови, що передбачають забезпечення українців медичними препаратами наступного року.
Йдеться про оновлену версію Національного переліку основних лікарських засобів та зміни до постанови № 1303, якою забезпечуються ліками пільгові групи населення, повідомляє Урядовий портал.
Національний перелік основних лікарських засобів – це перелік безпечних ліків із доведеною ефективністю, які держава гарантуватиме пацієнту безкоштовно.
Чому Нацперелік довелося оновити
Препарати, які нині закуповує держава, не відповідають потребам пацієнтів. Про це свідчить уже той факт, що 86% пацієнтів у 2016 році купували ліки за власний кошт (за даними дослідження, проведеного USAІD/SIAPS Україна). Отже, попри те, що держава витрачає на закупівлю ліків мільярди гривень на рік, доступ людей до лікарських засобів залишається обмеженим.
Що додали до переліку
До Національного переліку основних лікарських засобів додали ще 60 діючих речовин:
- 18 міжнародних непатентованих назв (МНН), що включені до оновленого видання рекомендацій ВООЗ,
- 28 МНН, що включені до державних програм та субвенцій на інгаляційні засоби для наркозу;
- 14 препаратів для надання екстреної допомоги.
Тобто відтепер загальна кількість препаратів, що включені до Нацпереліку і мають забезпечуватися на 100% у закладах охорони здоров’я, становить 427 препаратів.
Окремо урядовці продовжили дію постанови № 1303. Саме вона забезпечує пільгові категорії населення медичними препаратами та виробами, яких нині немає в Нацпереліку.
Ця постанова продовжуватиме працювати протягом перехідного періоду. Зміна, яка була ухвалена сьогодні урядом, – обов’язкова реєстрація препаратів в Україні та наявність їх у галузевих стандартах у сфері охорони здоров’я.
Читайте також:
Після реформи: безкоштовні медичні послуги. ПЕРЕЛІК