Держлісагентство назвало ціни на новорічні ялинки

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. «Заготівля дерев здійснюється з урахуванням заявки торговельних організацій і споживачів»,— сказано в повідомленні.

Нереалізовані зрубані новорічні ялинки віддаватимуть у дитячі садки, школи т а для прикрашання церков на різдвяні свята.

В Україні лісогосподарські підприємства планують реалізувати близько 550 тис. ялинок на сезон новорічних свят 2017/2018.

При цьому в лісгоспах Полісся вартість сосни довжиною 1м складе 30-40 грн, степової та лісостепової зон (переважно сосна кримська) — 50-60 грн, Карпатського регіону (ялина звичайна і ялиця) — 55-65 грн.

Окрім того, вже другий рік поспіль низка лісгоспів, зокрема, в Закарпатській, Житомирській, Волинській та інших областях активно практикує реалізацію живих ялинок угорщиках.

За словами лісівників, всі охочі можуть купувати ялинки у державних лісгоспах, бо це коштуватиме дешевше, ніж на ялинкових базарах.

Також у Держлісагентстві наголосили на необхідності перевіряти законність продажу ялинки — на дереві має бути самоклейна етикетка з індивідуальним номером і штрих-кодом, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини.

Для цього необхідно ввести зазначений номер на сайті http://www.ukrforest.com  , при цьому відсутність інформації свідчитиме про незаконне походження дерева.

В агентстві кажуть, що такі методи запроваджені з метою зменшення шкоди для навколишнього середовища.

Охорона від браконьєрів та відповідальність

Щороку Держлісагентство запроваджує додаткові заходи з охорони хвойних насаджень від незаконного вирубування в новорічний період.

Минулого року кількість рейдових бригад була збільшена вдвічі та становила 2,7 тис. у складі майже 10 тис. осіб, що дало значні результати з попередження та виявлення браконьєрства.

У новорічний період 2017-2018 років також надано доручення організувати рейдові бригади державної лісової охорони спільно з працівниками Нацполіції та Держекоінспекції , громадськими інспекторами з охорони довкілля, громадськістю та представниками ЗМІ для виявлення правопорушників.

Застосування штрафних санкцій до лісопорушників

І. Відповідно до додатку 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Такса для обчислення розмірушкоди, заподіяної лісупідприємствами, установами, організаціями та громадянами незаконним вирубуванням та пошкодженням дерев і чагарників до ступеня припинення росту» відшкодовується шкода за незаконне вирубування хвойних дерев віком до 41 року в грудні-січні:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня розмір шкоди

  • до 10 см 399,27 грн
  • 10,1-14 см 703,50 грн
  • 14,1-18 см 1806,24 грн

Примітка: зазначені такси в основному застосовуються державною лісовою охороною Держлісагентства.

ІІ. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд внаслідок незаконного вирубування хвойних дереву межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду(постанова КМУ від 24.07.2013 № 541) складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня розмір шкоди

степова зонаінші зони

  • до 10 см 279 грн 246 грн
  • 10,1-14 см 480 грн 429 грн
  • 14,1-18 см 1221 грн 1122 грн

ІІІ.Розмір шкоди, заподіяної зеленим насадженням незаконним вирубуванням хвойних дереву межах міст та інших населених пунктів(постанова КМУ від 08.04.1999 № 559) складає:

діаметр дерева у корі біля шийки кореня розмір шкоди

  • До 10 см 1152 грн
  • 10,1-14 см 1500 грн
  • 14,1-18 см 1852 грн

Крім того,згідно зі статтею 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення лісопорушники сплачують ще й штраф за незаконну рубку хвойних дерев у розмірі від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (85-170 грн ), а посадові особи від семи до дванадцяти неоподаткованих мінімумів (119-204 грн ).

Статтею 246 Кримінального кодексу України «Незаконна порубка лісу» визначено, що незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяла істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах –карається штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн ) доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, -карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.