На вулиці Курбаса унікальне арочне дерев’яне вікно в еркері, яке простояло 111 років, замінили на білий дешевий пластик.
У Франківську продовжують нищити архітектурну спадщину. ФОТО
Про це написав Юрій Козакевич в спільноті Франківськ Який Треба Берегти.
Він також зауважив, що за час існування ініціативи, активістам вдалось згуртувати ряд місцевих ремісників навколо ідеї реставрації та збереження архітектурної спадщини міста. Зокрема, долучити до співпраці ковалів, столярів, майстрів по склу та вітражах, дизайнерів, істориків, мистецтвознавців, архітекторів і просто активних небайдужих містян.
"Гільдія Ремісників – ось робоча назва для цього об’єднання людей практичної дії Нашою давньої мрією вже давно є долучити до Гільдії Ремісників і майстрів по фасадній ліпнині та скульптурі. Майстрів, які здатні грамотно працювати з ліпними елементами на фасадах – одиниці. Та й самих будівель, які десятками та сотнями років несуть на своїх фасадах унікальні ліпні шедеври – вже не так багато в нашому місті", - пише Юрій Козакевич.
Чоловік також звертає увагу, що найбільше ліпних елементів знаходиться на будинках за адресами Курбаса 5, 7, 9 та Шевченка 44 (загальний бюджет реставрації близько двох мільйонів гривень),
"Розуміючи складність завдання - ініціатива ФЯТБ запропонувала співпрацю Департаменту архітектури. Ми запропонували свої поради і свої послуги по залученню відповідних кваліфікованих спеціалістів. Особливо складними елементами на цих об’єктах окрім столярки і ковки є саме ліпні елементи. У відповідь поки що тишина", - пише активіст.