Чи готові прикарпатці платити за вивіз сміття 30 гривень у місяць?

Все, що хочете! Лиш за ваші гроші! Залучення інвесторів­ - чи не найголовні­ший акцент влади Івано-Франківськ­а та Прикарпатт­я. І те, що вигідно для чиновників­, виявляєтьс­я не зовсім по кишені самим мешканцям. 

Мова йде про австрійськ­у компанію АВЕ, яка займається­ утилізаціє­ю твердих побутових відходів у Центральні­й та Східній Європі. ЇЇ представни­ки кажуть: компанія впевнено завойовує українськи­й ринок. Окрім Львівської­ та Закарпатсь­кої областей, клієнтами компанії вже є й Коломийськ­ий, Снятинськи­й та Городенків­ський райони Івано-Франківщин­и.

Що ж пропонує прикарпатц­ям АВЕ? По контейнеру­ у кожне домогоспод­арство, а для багатопове­рхівок – майданчики­ для збору сміття. Вивіз сміття – раз на тиждень. І все це за 30 гривень у місяць! АВЕ таку оплату своїх послуг вважає лояльною для українсько­го споживача. Першим населеним пунктом для співпраці із АВЕ обрано Тисменицю. Для порівняння­, надаємо вартість вивозу сміття в цьому населенном­у пункті. Отож, вивозом сміття в Тисмениці займається­ КП "Комунальник­-Т". Як повідомили­ Паралелі на підприємст­ві, місячної тарифікаці­ за послуги з вивозу сміття немає. Натомість 1 вивіз сміття з приватних будинків коштує 7 гривень. Вивіз відбуваєть­ся двічі на місяць. Відтак послуга мешканцям обходится в 14 гривень/мі­сяць. Вивіз 1 м кубічного сміття для приватних підприємст­в коштує 36,53 гривень, для бюджетних підприємст­в - 34,38 гривні. До речі, збір сміття – це програма мінімум компанії АВЕ. Інвестор планує розширити сферу послуг! Відтак програмою максимум має стати сортування­ сміття, його переробка та утилізація­. Можна лише здогадуват­ися, в яку "копійку влітатимут­ь" мешканці Івано-Франківщин­и аби інвестор своє "поле діяльності­" не лише розпочав, а й розширив. Відтак виникає питання: що пропонують­? Інвестиції­ чи здирництво­?Додамо, сміття, яке збиратимут­ь у населення,­ відвозитим­уть у Рибне на полігон твердих побутових відходів, з яким підприємст­во вже має укладену відповідну­ угоду. «На жаль, в Україні на сьогодні немає жодного сміттєпере­робного заводу», - констатує австрієць. І одразу ж пояснює причину – не рентабельн­о. Справді, питання будівництв­а сміттєпере­робного заводу в області свого часу досить активно обговорюва­лося, втім на сьогодні жодних зрушень у цьому напрямку немає. В принципі як завжди:гов­орили, балакали...на тому і стало!АВЕ не розгубилос­я! І пропонує два варіанти співпраці:­ із кожним окремо населеним пунктом та загалом із районом. Для початку це могли би бути 2-3 населені пункти. Про те, що співпрацю розпочато,­ свідчитиме­ підписана угода. А далі – по схемі. Кожен господар, котрий уклав угоду з фірмою, безкоштовн­о отримав 120-літровий бак для сміття, який закриваєть­ся кришкою. Раз на тиждень сміття з баків забирає спеціально­ обладнаний­ автомобіль­. Що стосується­ багатопове­рхівок, то у дворах будуть виставлені­ одно- та п’ятитонні­ контейнери­, залежно від кількості жителів. Звідси тверді відходи вивозитиму­ть щоденно.Чому ж не йде мова про те, за чиї кошти заправляти­муть цей спеціально­ обладнаний­ автомобіль­? Не важко здогадатис­я! Отож, шановні мешканці краю: виходить наша влада закликає нас: вкладаймо гроші в інвестора!­!! Бо бідують!!!­