На Івано-Франківщині запустять пілотні проекти з громадянської освіти. ВІДЕО

Прикарпатські активісти 10 днів вивчали громадянську освіту в США. Кажуть, після поїздки вже не так скептично ставляться до реформи освіти в Україні. 

Передовсім активістів вразило, що те, в Україні вважають неформальною освітою, в Штатах давно норма.

"Вони вільно пересуваються по класах, вони вільно говорять про те, що відчувають, вони працюють в групах", - пригадує фасилітаторка навчальних програм громадської організації "СТАН" Олеся Архіпова.

Одна з переваг системи освіти в США, а за новим законом про освіту - й В Україні - вчитель матиме мотивацію добросовісно викладати. Оскільки гроші виділятимуть кожному закладу в залежності від кількості учнів, то зросте конкуренція, а відтак - й відповідальність вчителів.

"В США вчитель дуже чітко розуміє, що він відповідає за ті знання, які він надає. Якщо учня він не навчив певного предмету, не надав тої кількості знань, яка необхідна учню - батьки спитають з нього", - каже начальниця відділу освіти Калуської РДА Оксана Савчук.

Керівниця громадської організації "Молода просвіта Прикарпаття" Євгенія Бардяк, в свою чергу зауважила, що Івано-Франківська область стане пілотною з запровадження кількох проектів, йдеться в сюжеті каналу 402. Зокрема, планують факультативно навчати школярів, а згодом і дорослих, громадянській освіті: роз'яснювати як діє державна система та уряд, на які процеси в країні громадяни можуть впливати тощо.

Читайте також:

Як буде проводитися реформа освіти в Україні. Інфографіка

«У голів громад є амбіції для того, щоб зробити краще» — Павло Хобзей про реформу середньої освіти в регіонах

Міністр освіти України відвідала місцевий ліцей і поговорила про реформи в освітньому секторі. ФОТО, ВІДЕО