"Оцифрований Франківськ": відкриття краєзнавчого музею, новорічна ялинка та дитячий кінотеатр. ВІДЕО

"Оцифрований Франківськ" - проект, який знаходить цікаві кінохроніки з життя міста.

Перший сюжет цієї програми - «Відкриття краєзнавчого музею» 1959 року -  зроблений для травневого випуску кіножурналу «Радянська Україна». Ролик починається з краєвиду міста, вочевидь знятого з оглядового майданчика ратуші, пише ТРК Вежа. Відео демонструє, як у приміщенні головної споруди міста відкривають обласний краєзнавчий музей, що діє тут і до нині. Подія приурочена 20-й річниці воз’єднання українських земель, коли у 1939 р. західна Україна радянською владою була об’єднана зі східною.

Другий сюжет «Навколо ялинки» 1959 року. Це вирізаний фрагмент січневого випуску кіножурналу «Піонерія» з містом Станіслав з великого сюжету про святкування Нового року в Радянській Україні. Ролик демонструє як на сьогоднішньому вічевому майдані для дітей біля ялинки відбувається новорічні атракції. В дійстві беруть участь головні персонажі зимового свята – дід Мороз та Снігуронька.

Третій сюжет - «Наш кінотеатр» - липневого випуску кіножурналу «Піонерія» демонструє, як у тодішньому Станіславському кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка (нині це будинок на вул. Січових Стрільців, навпроти зупинки «Пошта») учні школи №2 проходять практику. Школярі пробують себе у професії касира, контролера, білетера, кіномеханіка. Про роботу дитячого кінотеатру на камеру розповідає його директор, учениця 8-го класу Маруся Попель.

Читайте також:

Оцифрований Франківськ: 1 травня (1958), вселення у нові квартири (1958) та жовтневий парад (1959). ВІДЕО

"Оцифрований Франківськ" - місто, яке збереглось на плівці. ВІДЕО