Урочиста посвята відновленої пластової оселі "Сокіл" відбулася вчора в капличці Святого Юрія, що знаходиться на території табору-музею «Сокіл» в селі Гриньків Рожнятівського району.
Пластовий табір-музей “Сокіл” є найдавнішою оселею Пласту, яка була вперше посвячена в 1926 році. Землю, на якій був збудований цей стаціонарний табір, пластунам подарував митрополит Андрей Шептицький. Щороку (до 1939 р.) тут відбувалися пластові табори, які мали велике значення для національного та фізичного виховання української молоді під час польської окупації. За цей час тут встигли побувати сотні пластунів.
З 1990 року пластуни почали відбудову цієї оселі, яка тривала до цього року. Слід зазначити, що з огляду на суспільну важливість табору, його історичну цінність, у 2009 р. "Сокіл" визнано пам’яткою культурної спадщини України.
Опісля завершення Служби Божої для всіх присутніх організована екскурсія територією.
«“Сокіл” для пластунів — це не просто ще один стаціонарний табір, це не просто музей — це історія Пласту. Цю оселю можна назвати “Меккою пластунів”, адже побувати тут хоча б раз мусить кожен пластун”, — зазначив голова Івано-франківського обласного осередку Пласту Станіслав Провальний.