Івано-франківська поетеса - про львівську ніч

В рамках проведення 24 - го Форуму видавців 16 вересня з 22.00 до 06.00 ранку у клубі FEST Republic у Львові відбулася одна з найпопулярніших акцій Львівського міжнародного літературного фестивалю «Ніч поезії і музики non-stop». 

Це поєднання найкращої поезії від іноземних та українських учасників Літературного фестивалю з прогресивною музикою відомих українських гуртів.

Серед учасників:

MANU & оркестр INSO (Львів), Мантри Керуака (Харків), Вагоновожатиє (Харків), в також музичнийспектакль за п’єсою Андруховича Резидент(Житомир) «Альберт або найвища форма страти. Серед авторів - Алісія Гарріс (США), Наталі Гендаль (США), Барис Пятровіч (Білорусь), Андрей Хадановіч(Білорусь), Мария Мартисевіч(Білорусь), Галка Крук (Україна), Марюс Бурокас (Литва), Вітас Дешкніс (Литва), Сара Пуассон (Литва), Ерік Шімшік (Словаччина), Марія Іляшенко (Чехія), Юрій Завадський (Україна) , Олександр Фразе-Фразенко (Україна), Юрій Андрухович (Україна), Маріанна Кіяновська (Україна), Антон Слєпаков (Україна), Остап Сливинський (Україна), Власта Власенко(Україна)

Всі, хто був присутній в залі, могли також читати свої тексти в лаундж-зоні (вільний мікрофон)

Безпосередньо з місця події – івано-франківська письменниця Власта Власенко:

Цього року одна з головних подій Форуму видавців -«Ніч поезії та музики non-stop» - відбувалася у новому львівському клубі - Fest republic club, для зручності тут навіть організували безкоштовний трансфер з центру міста. Тобто, ніч поезії у Львові відбувалася в покинутому приміщенні закинутого заводу «Галичскло», де раніше видували скляні пляшки.

Нічний клуб працює два рази на місяць. Під час заходу тут не було того такого класичного VIP-кутка з шкіряними диванами, а для тих,  хто хотів сісти були крісла різної форми та стилю» - розповідає авторка.

– Це дуже цікава і провокативна локація - все урбаністично і ультрамодно, атмосферою в сторінки Чарльза Буковскі...Ну якось так. Ця акція - наймасштабніша і улюблена акція Форуму, яка проводиться ще з 1997 року. Все було цікаво і атмосферно, але охоронці такі були важні і бундючні, що це мені не дуже сподобалося, бо заставили показати що я маю в сумці і відібрали пластикову пляшку мінералки..Ну, може у них таке заведено, але враження - не з кращих.

Загалом, рейвах тут немислимий, скажу я вам, але атмосфера прикольна-купа людей з власної поетичної волі прийшли послухати поезію.Це гарно, бо чесно.

Англійської не знаю зовсім, бо я "німець", але англомовну чорношкіру і дуже круту Алісію Гарріс слухала дуже зацікавлено і більше спостерігала за її дещо епатажними, але красивими звуковими рухами, вона читала, здається, "Деструкцію міфу".

Я виступала після білоруски Марії Мартисевіч, котра відома провокативною критикою творів сучасної білоруської літератури, то на фоні цих всіляких мов моя гуцульсько-бойківська лексика звучала теж як іноземна - усміхається авторка. Було приємно відчувати, що це всі ці мої гуцульсько-бойківські звукоряди слухачі сприйняли дуже органічно"

Далі була моно-вистава Юрія Андруховича "Альберт, або найвища форма страти" це про те, що "ми творимо разом, взаємодіємо, але не змішуємось", - ділиться враженнями письменниця. - Це  гра слів, інтонацій, жестів і дуже тонка, іронічна і  пронизлива графіка...

Створюється уже така впізнавана постмодерністська атмосфера, де ти починаєш пробувати розуміти задзеркалля людської душі" - зауважила Власта Власенко.

Захід відбувався в межах спецпроекту «Територія Свободи», присвячений 25-ти річчю встановлення дипломатичних стосунків між Україною та Сполученими Штатами Америки. Квитки коштували 100 -150 грн.