Тури вихідного дня на Прикарпатті. ІДЕЇ

Нарешті вихідні! Синоптики не прогнозують значних опадів, а тому не варто сидіти вдома. Пропонуємо 5 ідей поїздок вихідного дня: недалеко, недорого, але – цікаво і приємно.

Пнівський замок

Замок розташований неподалік Надвірної Звели його десь у 16 столітті – точної дати побудови немає, але не виключено, що замок збудували ще до появи міста Надвірна, яке вперше згадується в документах під 1578 роком. Раніше дослідники вважали що назва міста пов’язана із Пнівським замком – мовляв замок – двір, а місто за двором (надворі). Пізніше цю гіпотезу відкинули. Це був найпотужніший замок Прикарпаття, який лежав перед самісінькими гірськими хребтами, на перехресті торгових шляхів.

Неподалік – Скит Манявський та грязевий вулкан у селі Старуня.

Карпатський трамвай

Маршрут стартує із містечка Вигода Долинського району. Потяг прямує через Ширковець, Старий та Новий Мізунь, Дубовий кут, Миндунок. Пригощають місцевими наливками і закусками. Ознайомлюють із роботою лісівників. Якщо погода посприяє, можна влаштувати пікнік чи прогулятися горами. Є відкриті і закриті вагони.

Поруч – Гошівський монастир та мальовничий каньйон у Бовкоті.

Старий Угринів

Історико-меміоральний музей імені Степана Бандери у селі Старий Угринів – центр вивення визвольного руху на Прикарпатті. Цікава експозиція, сучасний музей, хата-резиденція священиків, де жила родина Бандер.

Поруч – відновлена повстанська криївка у Калуші.

Яремче

Яремче вважають столицею Карпатського відпочинку. Візитівкою Яремче є каскадній водоспад Пробій, який стрімким потоком пульсує з 8 метрової висоти. Саме поєднання гірської річки, могутніх гір та ароматних лісів приваблює сюди туристів. А ще - базарчик із вишиванками та гірським крамом.

Моїжа поїхати і в Буковель, що знаходиться в 30 км від курорту.

Маєток Реїв

Маєток у Приозерному (Псарах) Рогатинського району, належав графському роду Реїв, нащадкам древнього роду Потоцьких. Первісний палацовий комплекс (класичний, з колонадою, портиком) виник у Псарах в другій половині XVIIIст. У 1880 р. старий палац розібрали. Будівництво нової садиби в еклектичному стилі завершили в 1882 р. За радянської влади використовувався для господарчих потреб, як психіатрична лікарня і студентський гуртожиток. За часів незалежної України тут діяв жіночий монастир, а потім садибу передали УПЦ Київського патріархату.

За повідомленнями ЗМІ, у 2004 році палац проданий у приватні руки.

Читайте також:

Відома мандрівниця з Косова видала посібник з підготовки до навколосвітньої подорожі. ВІДЕО