Хто приватизував частину Палацу Потоцьких та що шукають на валах? ФОТО

Сьогодні багато франківців, що проходили парком На валах, зіткнулися з питанням : " Що ж тут робиться? Чому пагорб перерили?" Такі ж питання поставила робочим франківчанка Марія Козакевич, на що почула неоднозначну відповідь.

Світлина від Mariya Kozakevych.

Про це Марія пише у Фейсбук-спільноті Комуналка-ІФ

Так виглядають зараз Вали - перекопані схили і трава, зіпсовані забруковані доріжки, сходи. Маленький екскаватор копає прямо під самими стінами палацу. Глибина викопаних ровів до 1.5м. Судячи з їх кількості, складається враження, що копають точно не знаючи де шукати і роблять це навмання.

Світлина від Mariya Kozakevych.

Що ж шукають - поцікавилась у майстрів.

З їх слів хтось приватизував частину Палацу Потоцьких (там де колись був будиночок садівника), тому йому потрібні комунікації.

Світлина від Mariya Kozakevych.

Дозволи кажуть, що мають.

Чи дійсно мають?Виникають питання:

1. Хто приватизував частину Палацу і що там буде?

2. Чому задля чиєгось бізнесу понищили Вали? Нерівна поверхня ж так і залишиться... Про траву цього року взагалі можна забути, буде одне болото. Зелена зона вже явно не зелена.

3. Вали і вся територія навколо Палацу Потоцьких - охоронна зона історичного значення! Археологи при роботах не задіяні! А дарма - в ровах проглядається стара цегла, а ще збоку валяються два каменя - явно немолодого віку, які мабуть теж розкопали і поклали збоку не знаючи що з ними робити. А були би поруч історики і археологи - вони відповідь би дали. Можливо, ті камені мають історичну цінність і їх варто в музей. Тобто культурний шар нищиться, а спеціалістів як завжди нема поруч. Одні майстри.

Світлина від Mariya Kozakevych.
Світлина від Mariya Kozakevych.
Світлина від Mariya Kozakevych.

(Схожа доля чекає і на пагорб де було кафе "Казка". Величні мури, які з'явились 350 років тому і захищали місто і мешканців від нападників, в наші дні руйнуються руками самих ж

мешканців.П.С. За словами археологів - даний пагорб є колишнім бастіоном, тобто під землею можуть знаходитись і каземати, і галереї , і інші важливі і цікаві для міста знахідки.), - йдеться у повідомленні