Як підготувати авто до осінніх дощів і перепадів температури? Тримайте 5 корисних порад.
Кузов і лакофарбове покриття
Ретельно огляньте кузов і лакофарбове покриття вашого автомобіля. Усуньте пошкодження хоча б підручними засобами – зафарбуйте «олівцем» або фарбою. Адже висока вологість і перепади температури «через нуль» осінніми ночами призведуть до корозії, а це – значно більші витрати на ремонт.
Фари і акумулятор
Незважаючи на залишковий пробіг до регламентного ТО, не зайвим буде заглянути під капот. Слід хоча б візуально перевірити високовольтні дроти на предмет ущільнень, тріщин, пошкодженої оболонки. Зношені ж свічки запалювання можуть перешкодити швидко запустити мотор і змусити довго крутити стартер, ґвалтуючи АКБ. А це незабаром приведе до серйозних труднощів зі стартом двигуна. Заразом подивіться, як давно працює акумулятор Вашого авто. Якщо він ще досить свіжий, вистачить просто профілактичної дозарядки.
Шини і диски
Навіть до його початку сезонного перевзування варто проконтролювати тиск у шинах.
Восени добовий перепад температур сягає 17-20 градусів. При цьому тиск в шинах може знижуватися навіть без серйозної на те причини. А, якщо у вашого авто ще й литі чи штамповані диски з подряпинами і сколами, – підфарбуйте їх лаком колір. Взимку робити цього не захочеться, але хімікати, якими посипають чи поливають дороги в негоду, згубно впливають на «легкі» сплави, викликаючи корозію.
Вологість у салоні
Щоб зменшити кількість вологи в інтер'єрі і зберегти заводський ковролін сухим, на сезон дощів і снігопадів замініть тканинні килимки гумовими чи силіконовими, які утримують вологу. Або ж регулярно стежте за тим, щоб оббивка підлоги не була мокрою. Волога тканина на підлозі – ознака швидкої корозії днища кузова.
«Двірники»
Восени також не зайвим буде простежити за тим як працюють щітки «двірників»: чи не залишають вони на склі пропусків, чи не сіпаються під час роботи. Якщо так, - служити їм ще недовго.