Уряд пояснив, як правильно оформляти субсидію

Днями на урядовому порталі з'явилось повідомлення про те, як правильно оформити субсидію. Акцентують увагу на тому, що під час нарахування субсидії до уваги беруться доходи реальних мешканців житла, а не всіх зареєстрованих.  

Для довідки:
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається виходячи із середньомісячного сукупного доходу осіб, які зареєстровані у житловому приміщенні і яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, за чотири квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається.

"Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, прописані діти, які фактично там не проживають уже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії жодного відношення не має. Безповоротна допомога уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – оформлюється виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла", – йдеться в повідомленні.

Як стає зрозуміло із повідомлення прес-служби, в такому разі,  особа, яка проживає в квартирі, під час оформлення субсидії в Декларації про доходи у розділі "склад сім'ї" має вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем. Зокрема треба написати: "зареєстровані, але не проживають".

Вказано також, що разом із декларацією слід подати заяву з проханням про розгляд на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які проживають у квартирі, а також надати документ, який підтвердить факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

 Ця заява стане підставою для управління соціального захисту направити до помешкання цього заявника держсоцінспектора, який перевірить факт не проживання відповідної особи, складе акт.

Далі в органі соцзахисту готують подання на комісію, яка приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п'ять осіб, а, на трьох.

"Це рішення комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п'ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п'яти членів родини", – відзначається в повідомленні.

Читайте також:  До уваги івано-франківців! Як працюватиме ЦНАП у серпні