Для тих, хто не тільки визнавчився, чим хотів би займатися, а й виграв на це грант, франківський Карітас провів першу консультацію з бухгалтерії та оподаткування. Більшість людей, які відвідали захід, ще не зареєстровані офіційно як підприємці. У Франківську розвиватимуть діагностику автомобілів, дизайн меблів, перукарську справу тощо.
Гранти за програмою самозайнятості отримали 25 осіб: семеро місцевих жителів та 18 переселенців. Гроші на обладнання для проектів надали Карітас, Міжнародна організація з міграції, уряд Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. Консультували учасників проекту тренери Центру розвитку підприємства "Бізнес–Інкубатор" ІнЕУ ІФНТУНГ.
"Ми вчимо їх, як створити власний бізнес з мінімальними витратами щодо оподаткування – каже тренер «Бізнес-Інкубатору» Олександра Корпан, – пояснюємо, як обрати вигідну систему оподаткування та мінімально складну, аби люди не допускали помилок, за які потім будуть платити великі штрафи. Як кажуть, незнання законів не звільняє від відповідальності, тому краще знати закони, аби вміти себе захистити".
Однією з учасниць програми та консультацій стала Зоя Соловйова. Раніше жінка жила на Луганщині, сьогодні - на Долинщині. Вона вже давно виготовляє книжки, які розвивають дрібну моторику в дітей. Тепер отримала грант на розвиток власної справи. Зауважує, що як творча людина не дуже розуміє фінансову сторону справи, тому вважає подібні консультації корисними.
"Проект розрахований на інтеграційну та стабілізаційну підтримку як вимушено переміщених осіб, так і місцевого населення, – каже виконавчий директор Карітас Івано-Франківськ Наталя Козакевич. – Більшість бенефіціарів – це переселенці, що мешкають в Івано-Франківській області і наш регіон став для них другою домівкою. Дехто не має можливості працевлаштуватися і цей проект дозволив їм спробувати себе у ролі підприємця".