Прикарпатські рятувальники вчилися рятувати

Рятувальники пройшли навчання у школі підвищення оперативної майстерності.

Визначення та усунення пожеж різного типу - справа складна та відповідальна. Вона потребує від особового складу пожежно-рятувальних підрозділів високої майстерності, уміння працювати в умовах психологічних і фізичних навантажень, коли відлік іде на секунди, а навіть крихітна помилка може коштувати людського життя. Такі уміння і навики досягаються шляхом невпинних тренувань, щоб дії кожного із рятувальників були доведені до автоматизму, а чергова варта діяла, як єдиний злагоджений механізм. Про це пишуть Версії з посиланням на Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.

У школв підвищення оперативної майстерності рятувальники вчаться працювати в умовах, наближених до реальних.

Учора на Прикарпатті пройшли масштабні навчання з начальниками державних пожежно-рятувальних частин, державних пожежно-рятувальних постів та професійних пожежних частин, аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області, частини спеціальної пожежної техніки. Вони пройшли на Рогатинщині під егідою заступника начальника Управління ДСНС в області Віталія Федунківа.

В рамках навчань рятувальники дізналися загальну характеристику Рогатинського району та про розміщені там потенційно-небезпечні об’єкти.

У селі Березівка Рогатинського району було проведене тактико-спеціальне навчання «Ліквідація пожежі торфополя», під час якого рятувальники практично відпрацьовували особливості стратегії і тактики гасіння таких пожеж у природних екосистемах.

Нагадаємо, що лісові й торф’яні пожежі завдають великих економічних збитків, страждає екологія, адже задимлюються великі території, а в разі ускладнення ситуації і стрімкого розвитку можуть опинитись в зоні лиха і люди, які проживають в місцях примикання лісосмуг і торфовищ до населених пунктів. Торфові пожежі виникають частіше наприкінці літа – на початку осені, тож зараз саме час відпрацьовувати усі елементи роботи під час ліквідації цього лиха.

Під керівництвом заступника начальника Управління ДСНС в області Віталія Федунківа було детально розібрано усі особливості цього надзвичайно корисного тактико-спеціального навчання.

У Рогатині учасники школи підвищення оперативної майстерності також взяли участь у занятті «Реагування на надзвичайні ситуації (події), які виникають на культових спорудах» та ознайомилися із особливостями об’єкта церква-музей Святого Духа.


Крім того, було заслухано керівників деяких державних пожежно-рятувальних постів щодо створення на їхній базі газодимозахисної служби. Також учасники занять вивчили тактико-технічні характеристики пожежно-рятувального автомобіля «IFA IWL LA/TSL».

Заняття у школі підвищення оперативної майстерності були проведені на належному рівні. Рятувальники з поставленими завданнями справилися та готові до дій за призначенням.


Також читайте: На Прикарпатті блискавка вбила 40-річного чоловіка