Протягом 2016 року понад мільйон українців отримали робочі візи в Польщі

Американське видання "The Financial Times" повідомляє, що 1,3 мільйона українців отримали робочі візи в Польщі протягом 2016 року, 133 тисяч - тимчасові дозволи на роботу.

Якщо порівняти із 2013 роком, то показники зросли в 6 разів.

Для уряду Польщі приплив українців виявився політично і економічно вигідним. Він допомагає парирувати критику Євросоюзу з приводу відмови Варшави прийняти за квотою близькосхідних мігрантів, а також компенсує брак робочої сили, який з’явився після від’їзду 2 мільйонів поляків далі на Захід у пошуках більш високих зарплат.

Однак в Західній Європі є побоювання, що з початком безвізового в’їзду для українців з наступного місяця аналогічний потік рине і в інші країни. Польща, що частково відкрила свій ринок праці для України, може залишитися винятковим випадком.

Тісні культурні зв’язки і мовна схожість ведуть до того, що українці легко асимілюються.

“Всі хочуть заробляти хороші гроші. Я їжджу на роботу, як і поляки”, – стверджує Олексій Талалай з міста Хмельницький в Україні, який працює в Польщі і їздить додому раз в три місяці.

Томаш Велядек, економіст польського походження в лондонському Barclays, стверджує, що українці в Польщі отримують ті ж робочі місця, які польські мігранти отримують в Німеччині – перш за все, в сфері послуг, в готельному і ресторанному бізнесі.

За його підрахунками, приплив українців призвів до уповільнення зростання зарплат в Польщі. Це добре з точки зору конкуренції і залучення інвесторів, але може привести до посилення відтоку польських іммігрантів на Захід.

“Одна з причин появи цієї схеми реєстрації (для українців та інших) у 2008 році полягає в тому, що Польщі не вистачало працівників в сільському господарстві”, – додає він.