У СТЕК назвали Марцінківа популістом

Представники ТОВ "Станіставська теплоенергетична компанія" повідомили, що заяви мера Івано-Франківська є емоційними та не обґрунтованим. 

У СТЕК зазначають, що, коли мер вирішив відновити теплопостачання у місті, компанія відразу чесно повідомила, що договір на купівлю газу з НАК «Нафтогаз» закінчився 31.03.2017 і, як наслідок, СТЕК не має виділених лімітів на газ на квітень місяць, а без них подача тепла є неможливою, передає прес-служба компанії.

Крім цього, під час візування проекту Розпорядження «Про відновлення теплопостачання в Івано-Франківську» директор СТЕК офіційно вказав, що «Продовжити опалювальний сезон неможливо у зв’язку із відсутністю лімітів» від 19.04.2017. Підприємство оперативно звернулося із листом про виділення лімітів до НАК «Нафтогаз» у зв’язку із форс-мажорними обставинами, а саме аномально низькою температурою, як для кінця квітня, тоді ж тепловики звернулися до міського голови з проханням пролобіювати вирішення цієї проблеми на рівні уряду та газопостачальника.

 «Рішення міського голови про відновлення опалювального сезону є безпрецедентним, за шість років нашої роботи таке стається вперше. Ми не могли цього передбачити, а оскільки опалювальний сезон офіційно закінчився 1 квітня, ні договору, ні лімітів на квітень у нас не було, – розповідає про ситуацію директор СТЕК Сергій Мельник. – Так як ліміти виділяє НАК «Нафтогаз», ми звернулися до міського голови, розповіли про проблему і попросили посприяти у її вирішенні на державному рівні, однак «сприяння» обмежилося формальним листом на адресу Прем’єр-міністра. Газу так і не виділили».

Важливо, що очікуючи на вирішення газового питання, працівники СТЕК в рекордні терміни, за 1 добу, провели підготовку мереж та котельного обладнання до роботи і станом на 20 квітня були готові запустити котельню і подати тепло.

«Для розуміння, ліміти на газ – це об’єми газу, які компанія може спожити за певний період, якщо їх немає – використання  газу стає крадіжкою, – додає Сергій Петрович. – А красти газ і порушувати закон ми вважаємо неприпустимим».

Також неоднозначним є ставлення споживачів до відновлення теплопостачання, за період з 19 квітня у оперативно-диспетчерську службу СТЕК звернулося четверо людей з запитанням про тепло. В особистих розмовах директори окремих шкіл повідомляли, що вважають подачу тепла недоцільною, адже у шкіл немає коштів на опалення та ремонт внутрішніх тепломереж, які традиційно дають збій із подачею теплоносія.

Зазначимо, що аналогічні рішення про відновлення опалювального сезону, окрім Івано-Франківська, також були прийняті міською владою Львова та Тернополя. До прикладу, Харків, Дніпро та інші регіони України, у яких були значно гірші погодні умови, мінусова температура та сильні снігопади обмежилися запровадженням позапланових канікул для школярів і теплопостачання не відновлювали.

Таким чином, на думку керівництва СТЕК, якби міський голова реально долучився до вирішення цієї проблеми шляхом особистих переговорів з керівництвом уряду та НАК «Нафтогаз України», а не займався популізмом, ситуація могла б скластися інакше.