Сьогодні, 25 квітня, в Івано-Франківську розпочався науково медичний форум. Одним з важливих питань сьогодення для медиків є реорганізація системи охорони здоров’я України. Тому, провідні медики Європи, а також ті, хто зовсім нещодавно реформував медицину у своїй країні розповідали прикарпатським лікарям, як правильно робити кроки у цьому і що саме робити.
В науковому форумі «Медицина України — європейський вибір» взяли участь головні лікарі закладів охорони здоров’я, лікарі загальної практики, екстреної допомоги та спеціалізовані лікарі. Також на форум запросили медиків з країн Прибалтики. За словами в. о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Миколи Стовбана, ці країни зовсім нещодавно пройшли етап медичних реформ і нам є багато чого в них повчитися.
«Ми здійснили більше десяти виїздів в країни Прибалтики, побачили, як там працює сімейна, страхова та екстрена медицина. У майбутньому плануємо підписати з цими країнами двосторонній меморандуми про співпрацю, щоб їхні медики змогли обмінятися досвідом з нашими. Прикарпатським медикам потрібно знати, як працює така система на практиці», — зазначив Микола Стовбан.
Зміни, які передбачає українська реформа у медицині, будуть позитивні, принаймні у цьому запевняють прикарпатські медики. «Створиться єдина електронна база медичних препаратів, згодом буде відшкодування коштів за все отримані ліки та зміниться на краще якість надання медичних послуг пацієнту», — додає в. о. директора департаменту охорони здоров’я.
Таким чином, за одним лікарем загальної практики буде «закріплено» близько двох тисяч людей, яких він повинен обслуговувати. Якщо пацієнт не має направлення від вказаного лікаря до «вторинної чи третинної ланки», тоді буде змушений самостійно оплачувати майбутні медичні послуги. Проте, якщо медик дає спеціальний документ до «вторинної ланки», пацієнт абсолютно безкоштовно отримає пакет необхідних послуг.