Обіцянка припинити побори з дитячих садках, яку в лютому перед франківськими батьками давали в мерії і департаменті освіти, так і залишилася нездійсненою. Мер і заступник начальника департаменту освіти і науки Наталія Микула запевняли, що виділених цьогоріч 3 мільйони гривень точно вистачить на потреби у придбанні миючих, дезинфікуючих і інших засобів гігієни для всіх дитячих садочків міста. Натомість досі навіть не оголосили тендер на їх придбання. Чи не затягують у мерії час до закінчення навчального року, коли мити руки вже не буде кому?
Про це на своїй сторінці у фейсбук написала керівник ГО "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна.
Активістка повідомила, що в понеділок мала розмову з цього питання з начальником департаменту міської освіти Ігорем Смалем. Чиновник вкотре пообіцяв, що цю ситуацію вирішать... до понеділка.
Натомість у лютому, коли активні мами прийшли до мера з запитанням: коли у дитячих садках міста припинять збирати гроші на мило, туалетний папір, канцелярію тощо, освітяни були здивовані тим, що на таке узагалі здають гроші франківські батьки. Присутніх у залі почали розпитувати про дитячі заклади, в яких таке відбувається. Одноголосно мами повідомляли заступниці начальника департаменту міської освіти Наталії Микулі і меру, що таке відбувається в усіх дошкільних закладах міста роками. На що Микула щиро дивувалася.
«Минулого року це ще можна було зрозуміти, оскільки з міського бюджету по кведу 2210 «Предмети, матеріали, обладнання, інвентар» було виділено всього 160 тисяч гривень, натомість цього року ― три мільйони. Якщо побори будуть ― рекомендую напряму скаржитися в департамент освіти» ― повідомляла Наталія Микула.
Встигли на зустрічі розпитати і про конкретні установи в яких є такі збори коштів. Попри страх осуду з боку керівника дитячого садочка і вихователів, батьки таки вказували конкретні садки і групи, а також суми благодійних внесків, які збирають щомісяця.
І через кілька тижнів виявилось, що назвали цю інформацію вони даремно. Адже після цього в деяких садках міста таких батьків викликали «на коврик». Перед цим виховну розмову з вихователями цих груп мали і в департаменті освіти. Тобто, винними зробили спочатку вихователів, що "не допрацьовують з батьками", а потім самих батьків.
Питання до мерії і освітян: чим мали мити руки, малювати на художніх заняттях, дезінфікувати приміщення тощо в садках, в яких батьки б, послухавшись поради керівної ланки департаменту освіти, відмовилися здавати щомісячні благодійні внески?
Читайте також: В садочках міста мали б з'явитися інформаційні стенди про виділення бюджетних коштів на потреби закладу