Минулого тижня в одному з приватних фермерських господарств села Волосів, що в Надвірнянському районі, за кілька днів вимерло 45 свиней. В управлінні Держпромспоживслужби області називають кілька версій раптового вимирання тварин. Одна з найсуттєвіших — африканська чума.
Епізотичне вогнище (вогнище зараження) — село Волосів. Зона захисту — села Цуцилів і Кам'янка.
"Інформація про зараження свиней поступила в четвер (17 березня) від жительки села, яка має приватну ферму. Причин раптового зараження свиней може бути багато. Крім вірусу африканської чуми, є ще цікавий факт: отруєння тварин фосфідом цинку. Цю версію також варто ретельно розглянути, адже така кількість тварин не може загинути в одну ніч від вірусу африканської чуми" — коментує начальник головного управління Держпромспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський.
"Власниця ферми розповідала, що згодовувала свиням відходи, були випадки, що і відходи з маркетів, протерміновані продукти, не піддаючи їх термічній обробці, що необхідно. Через це вірус також міг потрапити до тварин" — пояснює Гурський.
Щодо фосфіду цинку, який виявили у крові мертвих свиней, начальник Держпромспоживслужби каже, що це питання до криміналістів.
"Може травили щурів, може хто підсипав, чи був у кормі, версій безліч", — коментує Гурський.
До речі, Івано-Франківська область є останньою зі всіх областей України де зареєстровано вірус африканської чуми.
На подвір'ї, де виникла чума, провели дезінфекцію, всіх тварин спалили. У Волосеві встановили карантин, на в'їздах-виїздах розмістили ветеринарно-поліцейські пости.
Варто також зауважити, що на людину вірус африканської чуми не діє. Загалом карантинні заходи в зоні зараження триватимуть протягом 40-ка днів.