Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зі своїм першим заступником Василем Гладієм та керівниками районної ради та райдержадміністрації з робочим візитом побували в Тисменицькому районі. Про це повідомляє прес-служба облради.
Для перевірки використання коштів обласного бюджету та визначення пріоритетних проблем району керівники облради оглянули низку об’єктів соціально-культурного призначення, де реалізовувалися проекти-переможці обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування.
Зокрема, під час візиту посадовці ознайомилися з результатами реалізації проектів-переможців обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування в селі Рошнів, де минулого року в рамках проекту ЄС/ПРООН встановили додатково шість сонячних батарей.
«Економія значна, адже використання електроенергії звичайним світильником щомісяця обходиться в півтори тисячі гривень. А з сонячними батареями – безкоштовно», – розповів сільський голова Рошнева Богдан Бідочко.
Крім того, в загальноосвітніх школах сел Липівка та Братківці за кошти обласного бюджету вдалося замінити вікна на енергозберігаючі, що дало можливість економити витрати тепла щонайменше на 20 відсотків.
В селі Братківці керівники обласної ради також побували в Будинку культури, для якого торік за кошти обласного бюджету було придбано нові крісла та зроблено капітальний ремонт приміщення.
Добрі результати Сич побачив також в селі Вільшаниця, де вже цього року відкриють новий дитячий садок, і в Клубівцях, де зводуть великий спортивний зал, в приміщенні якого в майбутньому планують проводити розважально-масові заходи.
«Таким об’єктом не можуть похвалитися не те щоб села в області, а й районні центри», – зазначив очільник обласної ради.
За підсумками поїздки Тисмениччину Олександр Сич відзначив, що район має добре розвинену інфраструктуру, однак є ще чимало проблем, які потребують вирішення.
«Актуальним залишається питання водозабезпечення. Зокрема в селі Рошнів сільський голова називає однією з головних проблем населеного пункту водопостачання. Ще одна жахлива проблема, яку ми спостерігаємо під час об’їзду районів – стан доріг. Однак без цільової державної програми модернізації дорожнього покриття в Україні область нічого не зможе зробити, бо на це треба десятки мільярдів гривень. Обласний бюджет такого фінансового ресурсу немає. Виходячи з власних можливостей обласна рада виділяє 14 мільйонів гривень на поточний ремонт доріг місцевого значення. Ці кошти в рівній мірі будуть розподілені між районами області», – підкреслив голова облради.