З приходом потепління господарі масово починають підпалювати сухостій та листя для очищення своїх ділянок. Проте часто цей процес виходить з під контролю, провокуючи масштабні пожежі та завдаючи суттєвих матеріальних збитків та шкоді екології. До того ж, це є протизаконне діяння.
За минулу добу в області виникло 63 пожежі, з них 53 — пожежі сухої трави. Про це інформує 0342.ua з посиланням на прес-службу Управління ДСНС України в Івано-Франківській області.
Протягом 27 лютого рятувальники 53 рази виїжджали на гасіння пожеж сухої трави на території Івано-Франківської міськради, в Долинському, Галицькому, Косівському, Тисменицькому, Надвірнянському, Коломийському, Рожнятівському районах, у містах Коломия, Калуш, Надвірна, Долина, Тисмениця, Рогатин, Болехів, Івано-Франківськ.
В останні дні, пожежі сухостою є дуже частим явищем. ДСНС-ники області звертаються до мешканців краю з проханням хазяйнувати розумно та замість спалення використовати для знищення сухого листя та трави альтернативний варіант — компостування.
Спалюючи суху траву, більшість громадян не усвідомлюють, що чинять протизаконно. Дуже часто спалення сухої трави призводить до великомасштабних пожеж. Швидкість поширення вогню надзвичайно висока, тому локалізувати такі пожежі на відкритих територіях дуже важко. Особливо небезпечним є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, поблизу лісових масивів. У населених пунктах таке «господарювання» теж ні до чого доброго не призводить: спалення сухої трави, листя чи бадилля на присадибних ділянках переростає у неконтрольоване горіння, часто загрожує знищенням будівель та споруд житлового сектору. Крім того, спалення сухої трави може спровокувати лісові пожежі, наслідки яких передбачити важко.
Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається до усіх громадян із настійним проханням не спалювати сухостою та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю.
Читайте також: Цієї ночі у Франківську горів машинобудівний завод