Сьогодні, 17 лютого, ініціативні мами і представники ГО "Мами Прикарпаття" завітали до кабінету мера на діалог. Говорили про незаконні побори в садках та нездорове харчування.
До зустрічі мами підготувалися заздалегідь: зібрали заяви, конкретні випадки поборів у дитячих садках, знімки меню в групах, в яких тижнями не було риби та м'яса.
Засновниця ГО "Мами Прикарпаття" Мар'яна Вершиніна
До діалогу була залучена й заступниця директора департаменту освіти і науки Наталія Микула.
Чиновниця запевнила, що цього року дошкільні навчальні заклади профінансовані достатньо. "До травня коштів, які були виділені з міського бюджету, а це майже 3 мільйони гривень, має вистачити на дофінансування всіх дитячих садочків міста. Тобто, на потреби групи, миючі і дезінфікуючі засоби, канцтовари збирати не мають, адже це все покриє фінансування з міського бюджету", — каже Микула. І додає, якщо з батьків і далі збиратимуть кошти, то вони можуть звертатися з департамент освіти, який по кожній конкретній заяві проводитиме перевірку.
Загалом Микула пояснила, що збирають кошти ще по старій звичці, тоді, коли садки фінансувалися в десятки разів менше.
"Щоб ви розуміли, в 2015 році ця цифра була менше 200 тисяч гривень на всі садки міста на рік, а тепер це 3 мільйони", — прозвітувала заступниця керівника департаменту освіти.
Мами виставили до освітян конкретні вимоги, а також зазначили, що хочуть бачити у садках і школах, які відвідують їхні діти, публічну звітність цих виділених коштів. Микула пропозицію підтримала і пообіцяла батькам, що з 1 березні у кожному дитячому садку міста буде відповідна дошка оголошень, де садок звітуватиметься за рух виділених коштів. Отже, батьки зможуть бачити чи вистачає у їхньому садку туалетного паперу, миючого засобу, канцтоварів тощо.
Підняли на нараді й ще одне болюче питання — нездорового харчування у садках.
Щодо цього Микула пояснила, що держава сама змушує освітян до економії на дітях.
"Всі знають, що з січня минулого року департамент освіти всі закупівля проводить через ProZorro. А там чітко зазначена основна вимога до переможця — найнижча ціна. Ми вже піднімали це питання на нарадах у столиці, але поки вимога незмінна. Ну як за 47 гривень можуть бути якісні сосиски, а за 3-3,5 гривні дитячий сніданок. І якщо ми проведемо іншого тендериста, хто дав якість, але більшу ціну, то нас звинуватять у корупції", — пояснила Микула.
Мер також підтвердив, що так прописано у чинному законодавстві.
"Сертифікати, звісно, у переможців є, але ви самі знаєте, як у нас в державі проходить сертифікація" — сказар Марцінків.
Очільник міста також додав, що з міського бюджету виділили кошти не лише на дофінансування садків, а й на надбавку до зарплати вихователів — на 50%.
Закінчили нараду на тому, що будуть проводити більше круглих столів зі всіма керівниками дошкільних і шкільних навчальних закладів, аби чути їхні потреби. Наступна така запланована на 23 лютого, 10:00, о ЗШ №23. Туди запросили й ініціативних батьків.